Jaka powinna być idealna kobieca torebka? Jakie mieć wymiary, kolor i fakturę?

Jakie są rozmiary torebek damskich?

Przeglądając katalog online, trudno nam często jest zrozumieć, jaki będzie rozmiar zakupionej przez nas torby. Jeśli nie wiesz, jakie są rozmiary torebek damskich, to weź prosty arkusz papieru A4 o wysokości 21 cm i szerokości 30 cm, arkusz musi być przymocowany do starej torebki i po zapoznaniu się z parametrami nowej torby na stronie możesz łatwo wyobrazić sobie wymiary wybranego akcesorium.

Najczęściej w sklepach znajdziemy trzy rozmiary torebek damskich.

 • Mała (o szerokości mniejszej niż 25 cm).
 • Średnia (o szerokości 25-30cm).
 • Duże (o szerokości powyżej 35 cm).

Samo zrozumienie rozmiaru niewiele ci pomoże, ważne jest, aby zrozumieć, jakie konkretne rozmiary torebek damskich są dla ciebie odpowiednie, w zależności od twojego wzrostu.

Jakie są rodzaje zapięć torebek?

Aby zamocować torebkę i idealnie ją dopasować, stosuje się różne zapięcia. Zatem jakie są rodzaje zapięć torebek?

Nie ma zbyt wielu odmian pasków i zapięć do torebek na rękę, ale wszystkie różnią się od siebie kształtem. Wszystkie elementy zapięcia można podzielić na kilka ogólnych typów:

 • Klasyczny. Nazwa mówi sama za siebie - zwykłe owalne lub prostokątne klamry. Koniec paska bez klamry (zwykle owalny lub trójkątny) przechodzi przez metalowy otwór na wymaganą długość i mocowany jest językiem w wybitych w tym celu otworach na pasku.
 • Klipsy - składają się z 3 segmentów, zapinane są poprzez złożenie i wciśnięcie ogniw. Aby je otworzyć, musisz pociągnąć za spód. Często stosowane są zatrzaski, które zapobiegają przypadkowemu otwarciu.
 • Motylkowy - wyglądają bardziej elegancko niż zapięcia na zatrzask. Sam mechanizm zatrzaskujący schowany jest pod paskiem. Z zewnątrz wygląda na solidny. Są zamki mechaniczne i automatyczne. Pierwsze opcje można odpiąć, podciągając końce paska. Mocuje się je, łącząc części zapięcia i dociskając jego wystające elementy.
 • Składany. Zamontowany na obu końcach paska, składa się z 3 części. Są to uniwersalne zapięcia: pasują do dowolnych materiałów i pomagają bardzo szybko otworzyć torebkę. Zwykle wykonane z metalu. Takie rodzaje zapięć torebek są montowane w modelach o większych rozmiarach.

Torebka damska

Kolory torebek – jaki będzie pasować do ciebie?

Aby stworzyć odpowiednią stylizację ubrania, buty i oczywiście dodatki należy dobrać tak, aby nie tylko były modne, ale także do siebie pasowały.

Torba powinna pasować do twojego stylu. Jeśli mówimy o kombinacjach, to dziś projektanci proponują dobranie toreb do ubrania lub jego indywidualnego elementu. Fajną opcją jest nadruk, który powtarza się na jednej z rzeczy i na torbie. Możesz użyć paska, biżuterii, szalika i torebki w tym samym kolorze. Równie ciekawym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie kontrastu.

Jeśli chodzi o kolory torebek to czerń i biel nie są idealnym rozwiązaniem. Po pierwsze, jest to schemat zbyt banalny i przewidywalny. Co może być prostszego niż kupowanie opcji „zimowych” i „letnich” i noszenie ich, dbając tylko o zmianę pór roku?! Po drugie, są to kolory aktywne, niezależne, które mogą obciążać ogólne wrażenie. W praktyce projektanci zgadzają się, że trudno stworzyć kilka stylizacji z jedną podstawową torbą. Będziesz potrzebować co najmniej dwóch torebek na zimę i lato. W sezonie 2022 modne będą następujące kolory torebek:

 • Ciemnoszarobrązowy. Obejmuje to kilka aktualnych odcieni, połączonych razem pod nazwą „Taup”. Są w stanie dopasować się do prawie każdego zimowego stroju
 • Bagnista zieleń. Nie komponuje się idealnie z czernią, tworząc nieco rozmyty efekt, ale we wszystkich innych zestawieniach wygląda świetnie.
 • Wszystkie odcienie błękitu, od kobaltu i szarości po szafir, który dziś jest na pierwszym miejscu wśród trendów.
 • Bordowy, marsala, liliowy, fioletowy, bakłażan, ciemna wiśnia.
 • Świerk i ciemny szmaragd.
 • Wszystkie odcienie brązowej i ciemnej czekolady.

Zwróć uwagę na najnowszy trend tej zimy - metaliczne kolory. W zależności od odcienia, który najbardziej ci się podoba, możesz wybierać spośród srebra, złota lub brązu. Taka torba będzie wyglądać bardzo trafnie w każdym stylu, od miniaturowego modelu listonoszki po pojemnego shoppera lub plecak na jedno ramię.

Marki torebek

Moda jest ważnym elementem życia. Panie są gotowe godzinami oglądać tematyczne pokazy, przeglądać błyszczące publikacje, czytać blogi, aby być na bieżąco z najnowszymi zmianami w branży modowej.

Jednym z najważniejszych elementów kobiecej garderoby jest torebka. Żadna marka premium nie jest kompletna bez kolekcji modowych, w których występują torebki. Najważniejsze marki torebek to:

 • Prada
 • Fendi. Produkty tej marki torebek charakteryzują się statusem i luksusem. Utalentowani producenci produkują wszelkiego rodzaju dodatki odzieżowe i wizerunkowe. Dom mody Eduardo i Adele Fendi to miejsce, w którym akcesoria kupują zarówno rodowici Rzymianie, jak i turyści.
 • Legendarny „Gucci” zajmuje poczesne miejsce na liście najbardziej znanych marek torebek damskich.
 • Louis Vuitton.