Choć torebka nerka po sukcesie modowym w latach 90. zniknęła z modowych wybiegów, to dziś stylizacje z jej wykorzystaniem znowu są uznawane za modne.

Torebka nerka na szerokim pasku – jak nosić?

Torebki nerki dostępne są w różnych modelach - banany, kuferki, saszetki w stylu boho, eleganckie kopertówki, owalne, prostokątne, do pasa. Modna jest zwłaszcza torebka nerka na szerokim pasku. Można je nosić zarówno latem, jak i zimą. Gdy jest ciepło, pasek jest ciaśniej naciągnięty na sukienkę lub koszulę. A w zimnych porach roku torebka nerka na szerokim pasku jest większa. W zależności od stylizacji i pory roku możesz nosić torebkę na pasku w następujący sposób:

  • W pasie. Najlepiej prezentują się płaskie i małe modele.
  • Na biodrach, jeśli mają umiarkowaną objętość. Taka torebka nerka na szerokim pasku nadaje się do luźnych ubrań. Można ją przesunąć na bok lub na brzuch.

Do czego pasuje torebka nerka duża

Taka torba pasuje do formalnych stylizacji takich jak garnitur w postaci spodni z marynarką. Wystarczy dopasować ją do zestawu tak, aby pasowała do stylu butów, współgrała z detalem - szalikiem, krawatem. W tej odmianie dopuszczalne jest noszenie saszetki biodrowej zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.

Sukienka lub spódnica w połączeniu z saszetką biodrową wygląda harmonijnie, jeśli zrównoważysz proporcje dodatkiem. Torba nerka duża pasuje do dżinsów, kombinezonów. Najwygodniej jest nosić saszetkę z T-shirtem zarówno w stylu sportowym, jak i w stylu grunge.

Do kurtki lub płaszcza pasuje torebka nerka duża zarówno zapiętą, jak i rozpiętą. Przy krótkiej kurtce opcja na ramieniu będzie wygodna, wystarczy poluzować pasek. Jeśli zostawisz rozpięty płaszcz lub włożysz płaszcz przeciwdeszczowy, możesz umieścić torbę na bluzie lub spodniach.

Torebka nerka na ramię – do czego pasuje?

Torba nerka z oversizową koszulą to szczególnie modna stylizacja. Nie tylko będziesz wyglądać świetnie, ale dodatkowo torebka nerka na ramię równoważy proporcje przy noszeniu z oversizową koszulą. Skórzane paski z jedną, dwiema lub trzema małymi torebkami noszone na garniturze wyglądają bardzo przekonująco. Kiedy pogoda na to pozwala, możesz pozwolić sobie na eksperymenty ze sportowym stylem. Ten pozwala na noszenie różnych modeli saszetek. Możesz też po prostu uzupełnić stylizacje torebką, która wyraźnie nawiązują do estetyki miasta. W tym przypadku ważne jest, aby zachować równowagę i wybrać model, który nie będzie przytłaczał stylizacji. Jednocześnie taka torebka nerka na ramię może mieć swobodny, lekki wygląd.

Pamiętaj, że aksamitna sukienka dobrze komponuje się z torebką na pasku wykonaną z tego samego materiału. Mała torba na pasku może być noszona z wieczorową sukienką i mikro szortami. Z kolei model nerki przypominający elegancką kopertówkę, nadaje się do noszenia w codziennych stylizacjach.

Damska torebka nerka

Damska torebka nerka półokrągła – modele i stylizacje

Istnieją co najmniej 3 rodzaje toreb nerek:

  • Klasyczny model. Mocuje się ją w pasie lub na pasku na ubraniu. Damska torebka nerka półokrągła ma podłużny kształt z lekko zaokrąglonymi krawędziami.
  • Na pętelce. Pasek torby jest przewleczony przez szlufki, dzięki czemu bezpiecznie mocuje się ją do paska. Może mieć różne kształty - podłużne, jak klasyczny model, lub o wyraźnej geometrii.
  • Mocowane do paska. Takie modele nie mają własnego paska ani uchwytów - są nawleczone lub przymocowane do paska.

Modele saszetek biodrowych różnią się także designem, co czyni je niemal uniwersalnymi – możesz dobrać torebkę do każdej stylizacji, czy to do garnituru, czy sportowej stylizacji. Damska torebka nerka półokrągła może być:

  • Duży lub małych rozmiarów.
  • Na pasku lub łańcuszku.
  • Materiałem może być skóra, sztruks, nylon.
  • Jednolita lub z nadrukiem.

Nerkę biodrową można nosić nie tylko na pasku. Nowoczesna moda nie boi się eksperymentów, więc możesz ją nosić tak, jak chcesz. Niemniej klasycznym sposobem noszenia saszetki jest zamocowanie jej wokół bioder. Ta metoda jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów toreb biodrowych.

Małe saszetki z paskiem świetnie prezentują się z jeansowymi szortami, dżinsami i spodniami. Jeśli chcesz stworzyć lżejszą stylizacje, połącz elegancką saszetkę z jasnej skóry ze spódniczką mini, koszulą w kratę i botkami. Saszetka biodrowa jest wygodna, ponieważ można ją nosić na ramieniu, a nawet na plecach. Jeśli lubisz eksperymentować, spróbuj nosić torbę nie tylko w talii, ale także na ramieniu. Długość niektórych pasków małych torebek pomaga przenieść je od ramienia do pasa. Taki sposób noszenia nerki pasuje do klasycznych, eleganckich stylizacji.