Wybierając torbę na uczelnie, musisz zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale też praktyczność i walory użytkowe.
Jaka torebka na studia – rodzaje
Wybierając torbę, musisz być pewna, że ta wytrzyma ciężar ciężki i posłuży przez długi czas. Niestety nie wszystkie takie torebki wyglądają stylowo. Zastanawiając się jaka torebka na studia będzie odpowiednia, jako pierwsza na myśl przychodzi nam torba w formie plecaka.
Nie bez powodu ten rodzaj toreb jest najbardziej rozpowszechniony i popularny. Jeśli nosisz plecak, ciężar i obciążenie na plecach rozkładają się równomiernie, co zmniejsza ryzyko pojawienia się problemów z plecami. Co więcej, wszystkie plecaki są na tyle duże, że bez problemu pomieścisz zeszyt i kilka książek. Możesz wybrać skórzany lub tekstylny plecak.
Jeśli z jakichś powodów nie pasuje ci plecak i nie wiesz jaka torebka na studia byłaby odpowiednią alternatywą, to zwróć uwagę na popularne shopper bag. Ta torba ma różne kształty, rozmiary i wygląda bardziej elegancko. Jest bardziej rozpowszechniona wśród kobiet, ale wielu projektantów tworzy stylowe torby męskie w tym rodzaju. Ta torba jest naprawdę uniwersalna: duża ilość wolnego miejsca pozwala nosić wszystko, czego potrzebujesz: podręczniki, butelkę wody, laptop i wszystko, czego potrzebujesz na studiach.
Torebki na studia - alternatywa
Torba na ramię to idealna opcja na dni, kiedy nie masz wykładów i nie musisz nosić ze sobą wielu podręczników. Zabierz swoje najważniejsze rzeczy, smartfon, portfel i nie obciążaj się niepotrzebnymi rzeczami. Takie torebki na studia można też nosić po mieście, czy na niezobowiązujące spotkania.
Torba kurierska to kolejna uniwersalna opcja, która jest szeroko rozpowszechniona zarówno wśród studentów, jak i pracowników biurowych. Klasyczna listonoszka posiada dwa paski: długi i krótki, dzięki czemu możesz wybrać wygodny sposób jej noszenia. Zaletą tej torby jest duża ilość małych kieszonek wewnątrz do przechowywania wszystkich niezbędnych drobiazgów. W większej części torby można przechowywać podręczniki i zeszyty. Torebki na studia w kształcie worków mają długi pasek i są przeznaczone do noszenia na ramieniu. Wybierz ją, jeśli musisz codziennie nosić ze sobą dużą liczbę rzeczy.
Lepiej mieć kilka toreb o różnym przeznaczeniu: dużą na dni, kiedy trzeba nosić dużo rzeczy i małą na dni wolne od wykładów. Co więcej, lepiej wybrać torby skórzane, ponieważ są bardziej praktyczne i odporne na plamy.
Torba studencka skórzana – jak ją wybrać?
Każda torba różni się rozmiarem i przeznaczeniem oraz materiałem. Torba studencka skórzana może być ziarnista i klejona. W pełni ziarniste torby skórzane mają atrakcyjną patynę. Jednak torebki klejone są wykonane z już przetworzonej skóry. Wyglądają bardziej atrakcyjnie, ale szybciej się niszczą.
Jeśli interesuje cię torba studencka skórzana, zwróć uwagę na okucia. Większość źle wykonanych skórzanych toreb ma kiepskiej jakości elementy, takie jak zamki błyskawiczne, klamry, metalowe pierścienie, okucia do pasków na ramię i zamki. Warto wybierać torby wykonane w krajach, które są znane z wysokiej jakości produktów skórzanych. Wśród tych krajów są Niemcy, Francja, USA, Włochy i Anglia.
W miarę możliwości unikaj torebek z więcej niż dwoma kolorami. Najlepszym kolorem torebek jest czarny lub brązowy w różnych kontrastach. Najlepsza jest jednokolorowa torba.
Torba studencka – na co zwrócić uwagę?
Decydując się na zakup nowej torebki, warto pomyśleć o komforcie noszenia, czy pasuje do twojego stylu i jak będzie wyglądać z rzeczami z twojej garderoby.
Długość paska ma odzwierciedlenie nie tylko w wyglądzie torby, ale także w sposobie jej noszenia i wygodzie. Zwyczajowo jest to torba studencka z długim paskiem na wysokości talii (może być o kilkanaście centymetrów niżej), ale nie w okolicy połowy uda, w przeciwnym razie będzie ona niewygodna. W przypadku noszenia torby skośnie, na biodrze, pasek torebki powinien być dłuższy.
Kupując torbę w zwykłym sklepie, zawsze możesz wybrać model z długością paska w zależności od wzrostu, przymierzyć ją i ocenić swój wygląd w lustrze. W razie wątpliwości lepiej zdecydować się na modele z regulowanymi ramiączkami. W skrajnych przypadkach można do torby dokupić lub przyszyć nowy pasek o pożądanej długości.
Weź pod uwagę, że torba studencka na ramię jest zwykle noszona na wysokości bioder lub talii, i siłą rzeczy zwraca uwagę na ten obszar. Wybór strefy lub próba odwrócenia od niej uwagi to sprawa osobista, ale istnieją pewne uniwersalne zasady: jeśli zdecydujesz się podkreślić talię, wybierz torby o jasnych lub jasnych kolorach z chwytliwymi detalami.