Zeszyty, podręczniki, kupa papeterii, laptop. Co jeszcze musi pomieścić torba dla nauczyciela? Na co dzień przedstawiciele tego zawodu noszą ze sobą wiele potrzebnych rzeczy. Dlatego wybór torby powinien uwzględniać jej praktyczność.

Torba dla nauczyciela – kluczowe zasady wyboru

Wygodnie jest, kiedy masz dwie torby, z których będziesz mogła korzystać jednocześnie. Mała torba nauczyciela jest po prostu niezbędna, aby przechować pieniądze, kosmetyki, telefon komórkowy, niektóre środki higieny osobistej. Możesz z nią iść z tobą na obiad do szkolnej stołówki, do pokoju nauczycielskiego, a nawet do damskiej toalety. Duża torba na dokumenty dla nauczyciela, powinna być, co oczywiste, na tyle pojemna, aby zmieścić wszelkie niezbędne ci do pracy dokumenty czy urządzenia. Głównymi kryteriami wyboru jest wygoda, praktyczność oraz odporność na uszkodzenia i zniszczenia.

Torba nauczyciela – cena i rozmiar

Torby dla nauczycieli nie są bardzo drogie, ale i tak powinnaś określić swój minimalny i maksymalny budżet. W przypadku, gdy masz okazję wydać trochę więcej pieniędzy na dobrą markową torbę, najprawdopodobniej wytrzyma ona dłużej niż tanie przedmioty niskiej jakości. Szukaj sklepów, które kupują markowe torby hurtowo, cena torebek będzie tam nieco niższa niż w markowych butikach.

Rozmiar torby dla nauczycieli jest uzależniony od jej przeznaczenia. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać torbę, która zastąpi poprzednią, po prostu sprawdź zawartość, którą nosisz w niej każdego dnia. Zastanów się również, ile miejsca potrzebujesz na inne rzeczy, które nosisz okazjonalnie, na przykład na zakupy. Później, wybierając torbę, sprawdź jej pojemność i ilość kieszeni.

Torba na dokumenty dla nauczyciela – forma i kolor

Torba na książki dla nauczyciela, gdzie zmieszczą się narzędzia i inne dokumenty, powinna mieć prosty kształt. Zwróć uwagę na uchwyty: na przykład, jeśli nie lubisz ciągle nosić torby w rękach, wybierz modele z długimi uchwytami, które można zawiesić na ramieniu. Torba dla nauczyciela jest stosowana na co dzień. Dlatego najważniejszą rzeczą przy wyborze koloru jest wszechstronność. Jeśli chcesz wtopić się w tłum, wybierz „bezpieczne” kolory: szarość, czerń, odcienie brązu. Ale to nie znaczy, że tylko takie kolory można nazwać odpowiednimi na co dzień. Torba na książki dla nauczyciela może też być niebieska, fioletowa czy nawet czerwona. Jednak wybieraj raczej torby w jednym kolorze.

Torba dla nauczyciela

Materiał, z jakiego są zrobione torby dla nauczycieli

Torba nauczyciela wykonana z zamszu i lakierowanej skóry wygląda bardzo ładnie, ale trzeba je chronić przed deszczem i mrozem. Satynowe i aksamitne torebki nadają się na wakacje, wyjazdy do teatru i na specjalne okazje, ale nie do noszenia do szkoły. Do noszenia na co dzień najlepiej nadają się torby ze skóry cielęcej, ponieważ są najtrwalsze, ale dobrą torebkę można znaleźć wśród modeli wykonanych z innych materiałów. Najważniejsze jest, aby sprawdzić, jak ciasne są szwy, czy uchwyty są luźne, czy zamek zapina się w sposób właściwy i niezawodny.

Torba na dokumenty dla nauczyciela – przydatne wskazówki

Torba na dokumenty dla nauczyciela, powinna pomieścić wszystko, czego potrzebujesz do pracy w szkole. Jednocześnie trzeźwo oceń sytuację: czy naprawdę potrzebujesz wszystkich tych rzeczy? Być może na co dzień wykorzystujesz tylko ułamek z nich, co oznacza, że resztę możesz odłożyć na bok, co poszerza wybór dostępnych toreb. Wybierając kształt torebki, należy kierować się zasadą kontrastu pomiędzy kształtem torebki a ciałem. Oznacza to, że jeśli twoja figura jest pełna (zaokrąglona), to torebka powinna być wydłużona i bardziej kwadratowa.

Jeśli jesteś wysoka i szczupła, torebka powinna być przedłużona i mieć bardziej zaokrąglony kształt. W ten sposób torba równoważy kształt twojego ciała. Przy wyborze rozmiaru torby obowiązuje zasada odwrotna – rozmiar torby powinien odpowiadać rozmiarowi ciała. Jeśli jesteś niską kobietą, lepiej wybrać małą torbę, nie powinnaś nosić dużej torby, która będzie wyglądać nieproporcjonalnie w stosunku do twojego ciała. Jeśli jesteś wysoka, lepiej wybrać dużą torbę. Małe torebki dodatkowo podkreślą, rozmiar ciała.

Jeśli masz bardzo dużą klatkę piersiową lub szerokie ramiona, powinnaś unikać toreb noszonych na ramieniu z długimi rączkami. Unikaj również dużych toreb. Najlepszą opcją w twoim przypadku jest torba z krótkimi rączkami, którą możesz nosić w dłoniach, lub też jako alternatywa - torba z długim paskiem, która pomaga przenieść akcent z górnej części ciała na dolną część.