Włoska marka Gucci jest popularna na całym świecie. Pod tą marką produkowana jest szeroka gama produktów modowych, począwszy od perfum po ekskluzywne torby. Trudno znaleźć kobietę, która nie chciałaby mieć w swoim arsenale takiego dodatku jak torebka Gucci.

Historia torebki Gucciego

Guccio Gucci urodził się w 1881 roku w rodzinie florenckich kapeluszników. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie szyciem, a w wieku 23 lat próbował nawet otworzyć własny biznes - warsztat uprzęży dla koni, ale pierwsza próba otwarcia własnego biznesu nie powiodła się, a Guccio wyjechał do Londynu w poszukiwaniu pracy.

Tam dostał pracę w nowo otwartym hotelu Savoy. Guccio przebywał w nim przez 10 lat, pracując jako operator windy, a następnie jako tragarz. W 1921 roku Guccio został zwolniony - i musiał wrócić do rodzinnej Florencji. Zarobione pieniądze wystarczyły na spełnienie młodzieńczego marzenia i próbę ponownego otwarcia własnej pracowni galanterii skórzanej. Tym razem mu się udało. Pierwszy sklep znajdował się na Via della Vigna Nuova, a nad wejściem widniał szyld Art Deco G. GUCCI & Co. Początkowo zakład specjalizował się w produkcji kombinezonów dla jeźdźców i innego sprzętu do sportów jeździeckich, a także walizek. Każdy egzemplarz został ozdobiony pierwszym logo marki - miniaturowym wizerunkiem portiera w liberii i czapce z torbą i walizką w dłoniach. Z biegiem czasu produkty sklepu stawały się coraz bardziej popularne wśród elit, a baza klientów rozszerzyła się poza Włochy.

Po zakończeniu wojny, kiedy skóra nie była już ograniczonym zasobem, na rynku pojawiły się pierwsze torebki Gucciego wykonane ze świńskiej skóry, która później stała się charakterystycznym materiałem Gucciego. Jednym z pierwszych hitów tamtych czasów była Bamboo Bag, stworzona w 1947 roku, skórzana torba z wypalanymi bambusowymi uchwytami.

W 1955 roku ukazała się torba Horsebit 1955, która stała się symbolem „złotej” epoki firmy. Kolejne były torebki Gucciego - Constance. W 1961 roku ten model zostanie przemianowany na The Jackie na cześć pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, Jacqueline Kennedy, która stała się fanką tej mini torby.

Czym cechuje się torebka Gucci damska

Najważniejszą rzeczą, która wyróżnia luksusowe produkty, jest doskonała jakość. Skóra oryginalnych toreb marki jest miękka w wyglądzie i dotyku, ale jednocześnie dość wytrzymała. Zagniecenia i wgniecenia są niedopuszczalne. Tekstura wzoru jest jak najbardziej naturalna. Wszystkie szwy są takie same, nie ma wystających nitek i przerywanych linii. Torebka Gucci damska wykonywana jest ręcznie, co widać na pierwszy rzut oka.

W zestawie torebek obowiązkowo znajduje się dwuwarstwowa bawełniana miotełka (najczęściej brązowa lub biała) z naszytym logo i dodatkowymi materiałowymi nakładkami na paski, karta autentyczności zawierająca informacje w różnych językach, książeczka pielęgnacyjna, a także próbnik skóry, abyś mógł stwierdzić jej naturalność.

To, czym się wyróżnia torebka Gucci damska to metka wewnątrz lnianej podszewki, ze skóry naturalnej z wytłoczonym logo i oznaczeniem kraju produkcji. Na odwrocie będzie wytłoczony numer 10-13 cyfr, który zawiera datę produkcji zgodną z datą na opakowaniu. Należy pamiętać, że wszystkie znaki na etykiecie muszą być wyraźne, równe, bez rozmazanych lub niecałkowicie wciśniętych linii.

Marka Gucci

Torebka Gucci czarna – logo i dodatki

Prócz numeru seryjnego z nazwą marki umieszczonego na skórzanej naszywce, wewnątrz podszewki torebka Gucci czarna ma małą tekstylną metkę. Zawiera również markę GUCCI, biały numer seryjny i kod QR. Sprawdź, czy wszystkie znaki są wyraźnie wydrukowane i czy krawędzie tej pętli nie są ze sobą zszyte.

Zwróć też uwagę na akcesoria. Frędzle, jeśli torba jest nimi ozdobiona, tak jak GUCCI Disco Bag, będą miękkie, zgrabnie skrojone, składające się z dwóch cienkich warstw skóry. Metalowy uchwyt zostanie ozdobiony kropkami, które tworzą linię prostą na obwodzie. Zwróć także uwagę na dokładność wykonania wszystkich detali dekoracyjnych: nie powinny one mieć żadnych szczelin i narożników. W innym przypadku nie jest to oryginalna torebka Gucci czarna.

Torebka Gucci oryginalna – jak ją rozpoznać?

Torby Gucci wykonane są wyłącznie z wysokiej jakości skóry naturalnej. Zastosowana skóra jest miękka, ale jednocześnie sprawia wrażenie gęstej. Kopia torby w dotyku jest bardziej sztywna. Sugeruje to, że użyto substytutów skóry. Markowa torebka Gucci oryginalna jest pomalowana na całej powierzchni równomiernie i mocno naciągnięta, bez zagnieceń i przetarć. Jeśli zauważysz jakieś nierówności, wgniecenia lub nierównomiernie rozłożoną farbę, są to oznaki podróbki.

Na pierwszy rzut oka fałszywe torby i oryginalne produkty są identyczne. Ale bliższe spojrzenie ujawnia podróbkę. Na co należy zwrócić uwagę?

Do wykonania pudełka używany jest tylko najlepszy karton. Wszystkie krawędzie muszą być równe i symetryczne. Możesz sprawdzić kraj pochodzenia za pomocą kodu kreskowego. Torebka gucci oryginalna ma zawsze logo marki, napisane złotymi literami. W oryginale jest uszyte starannie, równo. Logo jest bez wystających nitek. Prochowiec wykonany jest z wysokiej jakości przyjemnego materiału. Dodatkowo do torby dołączone są flanelowe nakładki na pasek.