Torebki należą do akcesoriów, bez których większość kobiet nie wychodzi z domu. Panie kochają zarówno praktyczne listonoszki, jak i pojemne shopper bag oraz miniaturowe kopertówki. Niejedna kobieta na w swojej garderobie całkiem pokaźną kolekcję torebek. Wśród damskich torebek wyróżnić można tak zwane It bags. Zalicza się do nich nie tylko popularne wśród modele popularne wśród modowych modelek, ale także te, które już na stałe weszły do historii mody damskiej. Torebki te mają tę jedną wspólną cechę: bardzo wysoką cenę.

Ile kosztują najdroższe torebki?

Najdroższe torebki świata mogą kosztować fortunę. Chodzi tutaj o naprawdę wyjątkowe modele, takie jak na przykład Mouawad 1001 Nights Diamond Purse. Nad tą torebką przez dziesięć tysięcy godzin pracowało dziesięciu projektantów. Torebkę zdobi cztery tysiące pięćset siedemnaście diamentów oraz dekory wykonane z osiemnastokaratowego złota. Inspirowana baśnią z tysiąca i jednej nocy torebka kosztuje około piętnastu milionów złotych. Za równowartość nie tylko tej, ale także wielu innych najdroższych torebek świata można kupić piękną posiadłość z basenem albo luksusowy apartament. Torebki te wykonane są z ogromną precyzją, zachwycają jakością i nietuzinkowym wyglądem.

Ile kosztuje najdroższa torebka Louis Vuitton?

Wiele osób w Polsce za najdroższe torebki uważa właśnie te od marki Louis Vuitton. W naszym kraju marka ta od wielu lat uchodzi za luksusową i drogą. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż za torebki z logo tego brandu trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Z pewnością na polskich ulicach nie zobaczymy modelu City Steamer. To najdroższa torebka Louis Vuitton kosztująca około pięćdziesięciu pięciu tysięcy dolarów. Dziesięć tysięcy złotych trzeba zapłacić, aby stać się szczęśliwą posiadaczką modelu Neverfuul. Dysponując kwotą około siedmiu tysięcy złotych można kupić torebkę Speedy od Louisa Vuittona.Ile jest warta najdroższa torebka marki Hermes? Drugie miejsce w rankingu najdroższych torebek świata zajmuje model Kelly marki Hermes. Ta najdroższa torebka Hermesa jest warta około dwa miliony dolarów. Torebka została zaprojektowana w latach trzydziestych XX wieku w kształcie trapezu. Jej wartość z roku na rok jest większa. Torebka została zaprojektowana dla amerykańskiej aktorki, późniejszej księżnej Monako Grace Kelly.  Torebek tych jest obecnie około dwunastu na całym świecie. Pokryto ją różowym złotem i ozdobiono ponad tysiącem diamentów. W latach osiemdziesiątych powstała kolejna z najdroższych torebek marki Hermes. Zaprojektowana przez Jane Birkin torebka występuje w dwóch wersjach. Ta skromniejsza kosztuje około dziesięciu tysięcy dolarów. Wartość drugiej, która jest wysadzana diamentami wynosi około dwa miliony dolarów. Tylko trochę mniej, bo milion dziewięćset tysięcy dolarów kosztuje kopertówka zaprojektowana przez japońskiego projektanta Ginzę Tanaka. Torebka jest wysadzana diamentami.

louis vuitton

Drogie torebki marki Chanel – jakie są i ile kosztują?

Najdroższa torebka z francuskiego domu mody Chanel kosztuje ponad dziewięćset tysięcy złotych. Najdroższa torebka Chanel to Chanel Diamont Forever. Wykonano ją z krokodylej skóry, wykorzystując osiemnastokaratowe złoto i ponad trzysta sztuk diamentów. Torebka ta w chwili obecnej istnieje zaledwie w kilku egzemplarzach. Nieco mniej kosztowna jest mała torebka na łańcuszku wykonana ze skóry aligatora. Jej cena wynosi około siedemnaście tysięcy dolarów. Za piętnaście tysięcy dolarów można kupić klasyczną torebkę kuferek, które znane logo jest wysadzane perłami. Od siedemnastu do dwudziestu dwóch tysięcy złotych trzeba zapłacić za legendarną torebkę Chanel 2.55.

Jakie są najdroższe torebki włoskich marek?

Damskie torebki po bardzo wysokich cenach projektują i produkują także cenione włoskie marki. Wśród nich są między innymi te marki Gucci. Trudno jednak powiedzieć ile kosztuje najdroższa torebka Gucci. O wiele łatwiej poznamy cenę tej najtańsze. Zapłacimy za nią około tysiąc dolarów. Torebki marki Gucci są połączeniem bardzo wysokiej jakości i funkcjonalności. Ponadto odznaczają się wyjątkowo efektownym designem. Do bardzo poszukiwanych i nie najtańszych torebek należą także te od domu mody Prada. W szyciu drogich torebek specjalizuje się jeszcze jedna włoska marka. To Dolce Gabbana. Na zakup nawet najtańszej z drogich torebek stać jest niewiele Polek. Na rynku jest jednak obecnych wiele firm, które oferują znacznie tańsze, kosztujące kilkaset złotych torebki w podobnym stylu. Są one wykonywane z materiałów klasy Premium, są wytrzymałe i trwałe. Mogą kosztować mniej, bo nie zdobią ich diamenty.