Paski i uchwyty do toreb to znacznie więcej niż tylko wygodny dodatek. Wiedza, jaki sznurek na torebki będzie odpowiedni, pozwoli ci zmienić każdy model w atrakcyjny dodatek do stylizacji.

Każda z nas miała kiedyś taką torebkę, która miała nieodpowiednie uchwyty: zbyt cienkie i wcinające się w ramię lub zbyt szerokie, które się zsuwają. Ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób będziesz nosić swoją torbę i co się w niej zmieści. Czy nosisz ją na ramieniu? Na płaszczu? Na zgięciu twojego ramienia? W ręce? Pamiętaj, że mniejsze torby mają cieńsze paski, a większe torby szersze. Wszystkie te informacje są dla ciebie ważne, jeśli zastanawiasz się jaki sznurek na torebki będzie odpowiedni.

Najtrudniejszą częścią szycia torby jest to, że nie można jej przymierzyć, dopóki nie jest skończona. A jeśli nie pasuje, nie możesz po prostu wymienić jej na inny rozmiar. Znalezienie odpowiedniego dopasowania przed rozpoczęciem szycia może rozwiązać ten problem torebki ze sznurka. Jak zrobić to właściwie?

Przed wykonaniem rozważ długość paska przed przycięciem materiału. Jest to bardzo łatwy sposób na rozpoczęcie dostosowywania wzoru i sprawienie, aby gotowa torba była wygodna i pasowała do ciebie.

Długość paska i spadek do torebki ze sznurka. Jak zrobić je właściwie?

Istnieje kilka sposobów na określenie ogólnego rozmiaru i dopasowania torby i warto je znać, jeśli chcesz wiedzieć jak zrobić pasek do torebki ze sznurka. Jednym ze sposobów jest zmierzenie torby, którą już posiadasz i wiesz, że jest taka, jak lubisz. (To także świetna sztuczka, gdy robisz komuś torbę jako niespodziankę. Możesz po prostu pożyczyć jej torbę i zrobić szybki pomiar). Drugim sposobem jest zrobienie papierowej makiety torby i użycie wstążki i klipsy lub szpilki. Eksperymentuj z długością i szerokością pasków, aż znajdziesz ten, który jest najbardziej pochlebny i wygodny. Następnie zmierz tę wstążkę, aby określić odpowiednią długość. Zapisz tę liczbę, ponieważ może być konieczna korekta w zależności od umiejscowienia paska na torbie, użytego sprzętu i materiału, z którego wykonany jest pasek.

Jak zrobić pasek do torebki ze sznurka, żeby pasowała do sukienki?

Ważne jest dopasowanie sukienki do torebki ze sznurka. Jak zrobić je właściwie? Zastanawiając się jak zrobić pasek do torebki ze sznurka, ustal, gdzie jest on umieszczony. Powinien być wyrównany w górnej części torby lub kilka centymetrów w dół, jeśli robisz sznurek z tkaniny, musisz uwzględnić naddatek na szew. Po ustaleniu optymalnej długości paska trzeba wybrać odległość między górną częścią torby a górną częścią uchwytów, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o torebki plecione ze sznurka. Jak zrobić to właściwie? Po prostu porównaj spadek z długością ramienia i określ, na jakiej wysokości pasek będzie wygodny do noszenia.

Skórzany pasek torebki

Torebki plecione ze sznurka. Jak zrobić, aby były dopasowane

W tym sezonie olbrzymią popularnością cieszą się torebki plecione ze sznurka. Jak zrobić, aby były wygodne i funkcjonalne?

Jak lubisz nosić swoją torbę? Niektórzy lubią, gdy ich torba jest blisko ciała, podczas gdy inni chcą mieć nieco więcej miejsca. Zastanowienie się nad tym, który sposób wolisz, może pomóc ci wybrać idealną długość zawieszenia. Wybór dłuższej długości może mieć wpływ na zapewnienie większej przestrzeni do manewru. Jeśli nie masz pewności co do właściwej długości, najłatwiejszym sposobem, aby zorientować się, która długość będzie dla ciebie najlepsza, jest ponowne zmierzenie torby, którą już posiadasz i którą wygodnie nosisz. Nawet jeśli twoja obecna torba nie jest idealnie dopasowana do twojego gustu, pomiar długości uchwytów może nadal dać wyobrażenie o tym, jak wybrać idealną długość. Długość paska torby można zmienić za pomocą regulowanego suwaka.

Tkaniny i materiały

Gdy masz już ustaloną długość, szerokość i spadek – teraz nadszedł czas, aby zastanowić się, z jakiego materiału zrobisz swoje paski lub uchwyty. Ostatnio projektanci zwracają szczególną uwagę na uchwyty jako główny element projektu torebki. Weźmy na przykład bawełnianą taśmę. Takie taśmy inspirowane trendem logo-manii ostatnich sezonów, nadają naszym codziennym torebkom zupełnie nowe życie i modny charakter. Możesz również wykorzystać pasek z łańcuszkiem, skórą (oryginalną lub imitacją), Kraft-tex, tkaniną lub dowolną kombinacją tych materiałów.

Jak zrobić pasek na ramię?

Jest bardzo popularna i łatwa metoda łączenia paska na ramię z torbą. Metalowe okucia na pasku nazywane są karabińczykami. Występują w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach i można je łatwo połączyć z paskiem. W dolnej części klipsa znajdują się szczeliny, przez które przewleczesz pasek i zszyjesz je na swoim miejscu. Aby połączyć klipsy z torbą, możesz wykorzystać D-ringi, okrągłe pierścienie, kwadratowe i podłużne „pierścienie”, metalowe oczka i inne metalowe kształty.