Jedną z najważniejszych części garderoby jest torba i jeśli dla mężczyzn odpowiednio dobrana torba jedynie podkreśla styl ubioru, to dla płci pięknej jest integralną częścią każdej stylizacji, bez której wręcz nie da się wyobrazić sobie nowoczesnej kobiety.

Torebka z imitacji skóry – dostępne modele

Dla każdej kobiety torebka to nie tylko przedmiot codziennego użytku, to wręcz towarzysz życia. Jak wybrać odpowiednią torbę, aby spełniała wszystkie wymagania, była piękna, modna, wygodna, a jednocześnie praktyczna i pojemna? Współcześni projektanci starają się łączyć w swoich modelach wygodę i funkcjonalność, jednak kupując torbę, powinnaś zdecydować, który aspekt najbardziej cię interesuje. Na szczęście dzisiejszy rynek jest praktycznie zalany wszelkiego rodzaju produktami tego typu, które są w stanie zaspokoić wszelkie pragnienia najbardziej wymagających klientek.

I tak dla miłośniczek ekstrawagancji, które lubią podążać za modą, najodpowiedniejszym wyborem będzie torebka z imitacji skóry, przeznaczona na jeden sezon. Modele te podzielone są na cztery kategorie: weekendowa, biznesowa, podróżnicza i młodzieżowa. W pierwszym przypadku jest to klasyczna forma przeplatana modnymi elementami, w odróżnieniu od drugiego typu, w którym zastosowano minimum ozdobnych okuć. Jeśli chodzi o wersję podróżną, tutaj na pierwszym miejscu stawia się praktyczność i funkcjonalność, a kategoria produktów młodzieżowych jest bogato przepełniona ogromną gamą wszelkiego rodzaju wzorów i oryginalnych wykończeń.

Taka torebka z imitacji skóry może mieć wstawki w różnym kolorze, a także paski, łańcuszki, duże kółka do mocowania paska na ramię, zapięcia z dużymi klamrami i inne elementy wykończeniowe. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się torby ozdobione wstawkami z dżetów i kompozycjami lub logo haftowanymi dżetów.

Na co zwrócić uwagę wybierając torebki ze skóry ekologiczne?

Nawet jeśli jest to torba na jeden sezon, istnieją kryteria jakości, na które należy zwrócić uwagę. Skóra sztuczna poddana specjalnym metodom nowoczesnej obróbki high-tech, garbowaniu chemicznemu itp. może okazać się jeszcze mocniejsza od skóry naturalnej, a same torebki ze skóry ekologicznej wyglądają lepiej, niż te wykonane z naturalnych produktów. Wadą sztucznej skóry są reakcje na zmiany temperatury, na wielokrotne zagięcia w jednym miejscu, blaknięcie na słońcu. Jednak pod względem trwałości takie torebki ze skóry ekologicznej, znacznie przewyższają produkty wykonane ze skóry tłoczonej.

Jeśli chodzi o kryteria jakości toreb ze sztucznej skóry, można wyróżnić szereg wskaźników. Cienkie i wąskie ramiączka nie tylko będą wrzynać się w ramiona, ale także szybciej się zużywają, a mocowanie rączek metodą przeszycia jest mniej trwałe niż metalowe zszywki czy kółka. Ponadto tanie modele mają zazwyczaj wewnętrzną wyściółkę nylonową, która ma tendencję do szybkiego rozdzierania. Dlatego najlepiej wybrać torbę z wyściółką bawełnianą lub lnianą. Wiele zależy też od jakości samego materiału. Kierując się tymi prostymi wskazówkami, łatwo wybrać torebkę ze sztucznej skóry, która w pełni spełni twoje oczekiwania.

Damska torebka z imitacji skóry

Torebki z eko skóry dobrej jakości i ich zalety

Torby ze eko skóry cechuje nie tylko niska cena, ale mają także szereg innych ważnych zalet. Są łatwe w czyszczeniu i myciu przy użyciu zwykłej wody i dostępnych środków, np. mydła. Nie potrzebują specjalnych warunków przechowywania. Duże torebki z eko skóry dobrej jakości mają ciekawy design, a jednocześnie wygodnie pomieszczą kosmetyczkę, grzebień, telefon komórkowy, składany parasol, brelok na klucze, dokumenty, a jeśli zajdzie taka potrzeba, teczkę na dokumenty, kanapki na drugie śniadanie i kilka innych niezbędnych drobiazgów. Stylowe torebki z eko skóry dobrej jakości lakierowane idealnie sprawdzą się zarówno do sukni wieczorowej, jak i damskiego garnituru.

Torebki z miękkiej skóry ekologicznej – czy są wytrzymałe?

Skórę ekologiczną oskarża się o wiele „grzechów”, często niesłusznie. Wysokiej jakości eko skóra jest nie tylko przystępna cenowo w porównaniu ze skórą naturalną, ale ma także wiele innych zalet, w szczególności:

  • Torebki z miękkiej skóry ekologicznej można barwic na różne kolory i odcienie oraz nanosić na nie nadruki: dla tych, którzy lubią kupować osobną torebkę do każdej pary butów i dobierać dodatek do swojego nastroju, to ważny argument.
  • Torebki z miękkiej skóry ekologicznej są odporne na wilgoć.
  • Łatwość cięcia, pozwala na tworzenie oryginalnych modeli o niestandardowych kształtach.
  • Łatwa w pielęgnacji – aby torebka z eko skóry wyglądała jak nowa, wystarczy przetrzeć ją szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie z mydłem lub octem (jeśli chcesz odświeżyć lakier).