Torebka jest praktycznym i eleganckim dodatkiem do stylizacji każdej kobiety. Jak jednak wybrać model, który będzie nadawał się do noszenia na co dzień?

Torebki damskie na co dzień – określ zadania torby

Kupując torbę na co dzień, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i jakość materiału, z którego jest wykonana. Dobrze dobrana torba będzie wygodna w użytkowaniu i posłuży nam przez kilka sezonów.

Duża torba pomieści laptopa, dokumenty, portfele i inne przedmioty osobiste. Jeśli stale musisz nosić przy sobie dużą ilość dokumentów, polecam wybrać teczkę: dokumenty można w niej posegregować według przegródek. Teczka różni się od torby sposobem zapięcia: zamiast zamka błyskawicznego ma metalowy zatrzask. Teczka na dokumenty to świetna opcja dla tych pań, które nie noszą ze sobą laptopa. W odróżnieniu od toreb biznesowych teczka jest lekka i otwiera się pod kątem 180 stopni.

Torebki damskie na co dzień o mniejszej pojemności, są odpowiednie dla pań, które nie potrzebują dużej torby do pracy, a w torbie przechowują głównie dokumenty, klucze czy telefon. Torebki damskie na co dzień, jeśli służą ci też w pracy, powinny być jednak funkcjonalne, przynajmniej w takim stopniu, aby zamieściły się tam niezbędne dokumenty.

Jakie powinny być modne torebki na co dzień?

Oprócz cech zewnętrznych ważne jest określenie funkcjonalności produktu. Zastanów się, jak torba będzie się otwierać, jaka powinna być gęstość jej ramy, czy potrzebujesz paska na ramię, kieszeni zewnętrznych. Należy wcześniej ustalić, ile przegródek ci potrzeba i czy potrzebne są uchwyty na przybory do pisania, telefon i okulary. Nawet modne torebki na co dzień powinny być maksymalnie funkcjonalne.

Polecam wybierać modele z dużą ilością przegródek o różnej wielkości: można w nich łatwo utrzymać porządek, dzięki czemu w ważnym momencie nie trzeba tracić czasu na szukanie długopisu czy portfela.

Następnie wybierz odpowiedni materiał i sprawdź jego jakość. Warto zdecydować się na modne torebki na co dzień ze sztywną ramą: dobrze zachowują swój kształt przez wiele lat i chronią dokumenty i urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki wytrzymałej ramie torba wygląda schludnie, nawet jeśli jest w połowie pusta.

Klasyczną opcją jest torba biznesowa wykonana ze skóry gładkiej lub teksturowanej. Warto też zwrócić uwagę na skórę laminowaną lub zamsz. Na torbie wykonanej ze sztucznej skóry z czasem pojawią się zagniecenia, przetarcia, a uchwyty będą pękać pod wpływem naprężenia. Uszkodzenia skóry naturalnej można zamaskować, a w przypadku sztucznej skóry znacznych defektów nie da się naprawić, ale kupując torebkę ze sztucznej skóry, możesz wiele zaoszczędzić.

Torby wykonane z materiałów tekstylnych – naturalnych czy syntetycznych – nie będą pasować do biznesowego stylu, ale będą harmonijnie wyglądać z codziennymi ubraniami.

Damskie torebki na co dzień

Na co jeszcze zwrócić uwagę, jeśli chodzi o praktyczne torby damskie?

Kupując dowolny model torby, należy dokładnie sprawdzić szwy od zewnątrz i od wewnątrz: nie powinno być zauważalnej krzywizny linii szwu. Muszą być co najmniej trzy ściegi na centymetr: w przeciwnym razie szew nie będzie w stanie wytrzymać obciążeń.

Praktyczne torby damskie mają uchwyt wszyty na wierzchu produktu – im więcej ściegów, tym lepiej. Mocowanie uchwytu za pomocą dodatkowych okuć jest uważane za mniej niezawodne.

Karabińczyki do paska na ramię muszą być trwałe - polecam sprawdzić jakość mocowania pół pierścienia do ścianki produktu i karabińczyka do paska na ramię. Sprawdź, czy zamki łatwo się otwierają, czy torba nie ma żadnych wad. Praktyczne torby damskie mogą mieć niestandardowe kształty. Jeśli są wygodne i praktyczne – upewnij się jedynie czy pasują do twojego stylu.

Damskie torebki na dzień - jak dobrać torebkę damską do sylwetki

Każda torebka powinna być nie tylko piękna, modna, dopasowana stylowo, ale także proporcjonalna do wzrostu i sylwetki.

Panie niskiego wzrostu powinny wybierać damskie torebki na co dzień małych rozmiarów. Duże shopperki, sportowe modele czy wielka torba na ramię sprawią, że kobieta będzie optycznie jeszcze niższa. Zwykle torby dla szczupłych kobiet o niskim wzroście powinny mieć nie więcej niż 20 cm szerokości i mniej więcej taką samą wysokość.

Jeśli jesteś kobietą o pełnych kształtach, odpowiednie będą damskie torebki na co dzień do 25-28 cm szerokości/wysokości. Małe torby na ramię są odpowiednie dla niskich dziewcząt, ale ważne jest, aby pasek lub łańcuszek nie był zbyt długi. Wysokie panie o szczupłej sylwetce również nie powinny nosić nieporęcznych toreb.