Torebki są najbardziej kobiecym dodatkiem. Dostępne obecnie na rynku torebki są bardzo zróżnicowane pod względem fasonów, kształtów i kolorów. Mocno mogą się od siebie także różnić materiałem wykorzystanym do ich produkcji. W sprzedaży najwięcej jest torebek, które zostały wykonane zer skóry. Producenci torebek mają jednak do swojej dyspozycji różne rodzaje skóry, w efekcie torebki te mocno od siebie się różnią wyglądem, ceną, trwałością. Ponadto w zależności od tego, jaki rodzaj skóry został wykorzystany, torebki są mniej lub bardziej wymagające w pielęgnacji. Warto więc poznać rodzaje skór, aby przy okazji kupowania kolejnej nowej torebki dokonać najlepszego wyboru.

Z jakiej skóry naturalnej produkowane są torebki?

Skóra naturalna jest wykorzystywana do produkcji torebek od zawsze. Skór tych jest jednak kilka rodzajów. Jaka skóra na torebki może więc zostać wykorzysta? Torebki wykonywane są na ogół ze skóry świńskiej lub bydlęcej. Torebki ze skóry świńskiej są cenione przez kobiety od lat przede wszystkim z uwagi na swoją wytrzymałość i przystępne ceny. Skóra bydlęca również jest wytrzymała, wykonane z niej torebki prezentują się bardzo szykownie, są jednak droższe od tych wykonanych ze skóry świńskiej. Torebki wykonywane są także ze skóry egzotycznych zwierząt: węży, aligatorów, krokodyli. To luksusowe, kosztowne torebki. Na ich zakup przeciętnie zarabiająca Polka nie może sobie pozwolić. Prawdziwa skóra różni się rodzajem wykończenia. W sprzedaży są więc dostępne torebki ze skóry:-licowej. Jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia i niekorzystne działanie wilgoci. Skórę licową można barwić na bardzo różne kolory, dlatego  wykonane z niej torebki  można kupić zarówno w stonowanych, jak wyrazistych barwach;-lakierowanej. Skóra pokryta jest warstwą specjalnego lakieru, dlatego jej powierzchnia jest mocno błyszcząca. Z lakierowanej skóry na ogół wykonywane są torebki odpowiednie do stylizacji business casual i wieczorowych kreacji;-zamszowej. To efektownie prezentujące się torebki, które mogą być bardzo trwałe, ale wymagają trochę wysiłku włożonego w pielęgnację. Zamsz powstaje z mizdry, powierzchnia torebki jest pokryta charakterystycznym meszkiem. Zabrudzoną torebkę zamszową należy czyścić na sucho. Ten rodzaj skóry nie lubi wilgoci.

Torebka skórzana

Jakie są rodzaje skór ekologicznych?

Skóra ekologiczna ma więcej niż tylko jedno znaczenie. Określenie to jest stosowane między innymi do skór naturalnych, które garbowano wykorzystując rośliny. Garbowanie roślinne jest procesem długotrwałym, ale mniej niekorzystnie wpływającym na florę i faunę. Najczęściej jednak mówiąc „skóra ekologiczna” mamy na myśli produkt, który jest podobny do prawdziwej skóry, ale ma pochodzenie syntetyczne. Jest to materiał, którego produkcja odbywa się bez szkody dla zwierząt. Materiał ten występuje również pod nazwą skaj. Wykonane ze skóry ekologicznej torebki odróżniają się od tych z naturalnej skóry przede wszystkim o wiele niższą ceną. Ekologiczna skóra jest dostępna w całej gamie kolorystycznej. Wykonane z niej torebki mogą mieć gładką powierzchnię, ale może też być na niej wytłoczony wzór.

Z jakiej skóry torebkę wybrać?

Panie, które planują zakup torebki często zastanawiają się, jaka skóra najlepsza na torebki. Okazuje się, że zarówno skóra naturalna, jak i ekologiczna mają zarówno plusy, jak i minusy. Skóra prawdziwa na pewno jest bardzo eleganckim materiałem na torebki. Jest to materiał bardzo trwały. Wybierając torebkę z prawdziwej skóry można mieć pewność, że jest to inwestycja na lata. Wykonane z niej torebki nie torebki nie należą jednak do tanich. Dla wielu kobiet to właśnie wysoka cena sprawia, że rezygnują z ich zakupu. Torebki z prawdziwej skóry nie będzie nosić żadna weganka. Weganki nie są jednak jedynymi zwolenniczkami torebek z eko skóry. Produkowana obecnie skóra ekologiczna jest coraz wyższej jakości, imituje więc torebki wykonane z prawdziwej skóry niemal idealnie. Torebki wykonane ze skóry ekologicznej wysokiej jakości są odporne na działanie wilgoci, wytrzymałe i trwałe. Ponadto można z nich z łatwością usunąć zabrudzenia. Zaletą torebek, które zostały wyprodukowane z prawdziwej skóry jest elegancki wygląd oraz unikalna faktura i struktura, której jak na razie w przypadku skóry ekologicznej nie daje się odtworzyć. Wadą jest wysoka cena. Podsumowując, torebki z prawdziwej i ekologicznej skóry mają wiele zalet, ale nie są też pozbawione wad. Torebki z naturalnej skóry szybciej przypadną do gustu ceniącym elegancję paniom w dojrzałym wieku.. Te z ekologicznej chętniej wybiorą młode dziewczyny.