Torebka to ulubiony damski dodatek, który zawsze obecny jest w szafie w kilku wersjach. Do pracy, wypoczynku, na wieczór, z różową sukienką i czarnym płaszczem – w damskim arsenale na każdą okazję znajdziesz idealny dodatek. Jednak jak przechowywać torebki, aby przedłużyć ich żywotność i zachować oryginalny wygląd?

Gdzie i jak przechowywać torebki?

Zatem gdzie i jak przechowywać torebki damskie? Zanim zaczniesz organizować miejsce na swoją ulubioną kolekcję torebek, zdecyduj, które z nich będą często używane, a które nie. Rzadko używane akcesoria sezonowe i wieczorowe należy wyczyścić. Nie wyczyszczone torebki mogą się wypaczać, jeśli są przechowywane niewłaściwie, dlatego dobrze jest wypełnić w nich pustą przestrzeń pogniecionym papierem. Szczególnej uwagi wymagają modele zdobione. Przed odłożeniem ich do szafy wszystkie części i akcesoria należy owinąć papierowymi serwetkami. A jak przechowywać torebki, jeśli chodzi o odpowiedni wybór miejsca? Istnieje wiele możliwości przechowywania torebek w domu, z których najpopularniejsze to:

  • Kredens.
  • Garderoba.
  • przestrzeń pod łóżkiem.
  • Szafa.

Zanim zdecydujesz się jak przechowywać torebki damskie, pamiętaj, że torby wykonane z miękkiej skóry, zarówno naturalnej, jak i sztucznej, należy przechowywać w pozycji, w której się nie gniotą. W przeciwnym razie na powierzchni toreb mogą pojawić się zagniecenia. Ta sama zasada dotyczy torebek wykonanych z tekstyliów. Nie dociskaj ciasno toreb do siebie, zwłaszcza jeśli są ozdobione różnymi elementami dekoracyjnymi (metalowe zamki, łańcuszki, cyrkonie, koraliki i inne detale). Niepożądane jest przechowywanie akcesoriów skórzanych w plastikowych torebkach. Dostęp powietrza jest ważny dla takich produktów, dlatego lepiej jest używać specjalnych pokrowców wykonanych z oddychającego materiału.

Jak przechowywać torebki damskie – wybór miejsca

Jak przechowywać torebki w garderobie i czy to najlepsze możliwe miejsce? Przechowuj torby w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, z dala od baterii i grzejników. Wybrana lokalizacja powinna być chroniona przed światłem słonecznym, aby zapobiec blaknięciu torebek. W szafie torby można ułożyć na kilka sposobów. Pudełka i pojemniki - do przechowywania w szafie idealnie nadają się kartonowe, tekstylne lub plastikowe pudełka o różnych rozmiarach. Mogą służyć do przechowywania zarówno produktów obszernych, jak i miniaturowych. Pudełka wykonane z przezroczystego materiału są szczególnie wygodne – nie trzeba przeszukiwać wszystkich pudełek, aby znaleźć odpowiednią torebkę. A jak przechowywać torebki w szafie? Jeśli szafa jest duża, możesz przeznaczyć osobną półkę na swoje ulubione akcesoria. Racjonalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i utrzymać porządek pomogą specjalne przegrody lub ograniczniki do półek.

Torebki w szafie

Jak przechowywać torebki w szafie? Kilka prostych sposobów

Nie wiesz jak przechowywać torebki w szafie? Pomogą ci wieszaki na pasku. Dzięki temu małemu dodatkowi zmieścisz w swojej szafie kilka średniej wielkości torebek. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy mają wystarczająco dużo wolnego miejsca w szafie. Kopertówki i torebki o niewielkich rozmiarach z łatwością zmieszczą się w małym koszyczku, jeśli zostaną umieszczone pionowo blisko siebie. Do drzwi szafy możesz przykleić zwykłe haczyki meblowe z tworzywa sztucznego lub metalu. Odległość między haczykami należy dobrać w zależności od wielkości torebek, które planujesz na nich umieścić.

Jak przechowywać torebki w garderobie?

A jak przechowywać torebki w garderobie, która ma większą pojemność i przestrzeń niż szafa lub kredens? Do garderoby można również dobrać specjalne wysuwane uchwyty i haczyki do zawieszania. To świetny sposób na przechowywanie, który przy odpowiednim doborze jest bardzo wygodny w użyciu. Powierzchnia torebek z miękkiej skóry łatwo ulega uszkodzeniu, dlatego należy je chronić przed kontaktem z przedmiotami, które mogą je porysować. Tradycyjny wieszak na ubrania może być również wykorzystany do umieszczenia torebek. Zawieś je za paski na haczykach, ale pamiętaj, że paski mogą się zagiąć przy dłuższym przechowywaniu. Jeśli przechowujesz torebki na otwartych półkach, wymagają ochrony przed kurzem. Idealną opcją są specjalne pokrowce wykonane z cienkiego, oddychającego materiału.

Najlepszym sposobem przechowywania toreb na ograniczonej przestrzeni jest złożenie ich uchwytami na zewnątrz. Dzięki temu torby zajmują bardzo mało miejsca, a ty, w razie potrzeby, z łatwością znajdziesz tę właściwą. Nie należy jednak stosować tej metody do przechowywania modeli o sztywnym kształcie - może to prowadzić do deformacji produktu.

Jeśli w szafie nie ma miejsca, możesz umieścić je w szufladach komody lub pod łóżkiem. Można tu również zastosować organizery - pomogą ładnie ułożyć torebki i ochronią je przed zagnieceniami i uszkodzeniami.