Wiele kobiet zastanawia się, czy torebka, która jest nieodłącznym elementem stylizacji, powinna pasować do butów, a jeśli tak, to jak to uczynić?

Buty i torebka w tym samym kolorze – czy to właściwe połączenie?

Wiele kobiet przestrzega tej zasady, ponieważ znacznie łatwiej jest uporządkować swoją garderobę i znajdujące się w niej rzeczy. Buty i torebka w tym samym kolorze to na przykład Czarne buty i czarna torebka. To klasyczne połączenie, które pomoże ci w każdej sytuacji. Kiedyś przeznaczone dla kobiet o konserwatywnym guście, które nie chcą ryzykować i preferują formalny styl biznesowy w życiu codziennym. Ale monochromatyczne połączenie butów i torebki poleca się również tym, którzy lubią mieszać w swoim stylu różne trendy, epoki, tkaniny, wzory i kolory. W takim przypadku buty i torebka w tym samym kolorze zwrócą uwagę na twoje ubranie. Bardziej dotyczy to butów i torebek w neutralnych kolorach, a w mniejszym stopniu w jasnych kolorach.

Staraj się dopasować buty i torbę nie pod siebie, ale pod ubranie. Jeśli nosisz jasną sukienkę, pasują do niej neutralne dodatki i buty. W przypadku sukienki ze wzorem wybiera się torbę i buty w kolorze zawierającym wzór. Nie ma nic złego w wybraniu jednej rzeczy (butów lub torebki) dokładnie w tym samym kolorze co ubrania.

Jaka torebka do butów – czyli zasady doboru

Aby stworzyć piękną stylizację możesz też dobrać buty i torebkę pod innym kątem. Zatem jaka torebka do butów jest odpowiednia?

Połączenie butów i toreb, jeśli chodzi o kształt, to jedna z najluźniejszych zasad. Najważniejszą rzeczą tutaj jest to, że powtarzają geometrię i strukturę siebie. Na przykład czarne czółenka w klasycznym stylu, charakteryzujące się surowymi liniami, najlepiej łączyć z tymi samymi kopertówkami i torebkami. Parę butów z zaokrąglonymi noskami można uzupełnić miękkimi, bezkształtnymi torebkami.

Aby buty nie kontrastowały się z torebką, ta ostatnia powinna być jak najbardziej zwięzła. Dzięki temu możliwe będzie zaprezentowanie dowolnej stylizacji. Jeśli oba elementy są zdobione, pożądane jest, aby uzupełniały się koncepcyjnie. Szczegóły nie powinny się dosłownie powtarzać. Na przykład, jeśli baletki są ozdobione złotą klamrą, na torebce mogą znajdować się złote detale. Wzór w groszki na czółenkach to jasny jedwabny szal zawiązany wokół rączek torebki.

Jeśli chodzi o to, jaka torebka do butów jest właściwa, to możesz je też dobrać według materiału. Najlepiej wybrać kontrastujące tekstury, które stworzą ciekawą stylizację. Na przykład dopuszczalne jest używanie tych samych wyrobów skórzanych. Ale jeśli skóra ma masywny wystrój, tylko zamsz może go zrównoważyć. Nie zaleca się uzupełniania czarnych lakierowanych butów tymi samymi akcesoriami ze skóry lakierowanej. Dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie pary o kopertówkę lub torebkę wykonaną z matowej skóry.

Torebki tekstylne są łączone z dowolnymi butami. Modne kopertówki o błyszczącym lub metalicznym połysku najlepiej łączyć z czółenkami, lub botkami wykonanymi z zamszu, lub matowej skóry. Tak jasny, a jednocześnie dyskretny duet z pewnością przyciągnie uwagę i wykaże wyczucie stylu.

Lista idealnych kombinacji obejmuje opcję, gdy torebka ma chwytliwy wzór, a buty damskie są gładkie. Jeśli nadruk na nich się różni, to musi być zachowany w tej samej skali. Nie zaleca się używania różnych wydruków. Możesz uzupełniać ścisłą geometrię ornamentami kwiatowymi lub kwiatowymi. Jeśli buty i torebka mają ten sam wzór, to przeciwnie, powinny różnić się odcieniem lub rozmiarem. Jeśli zestaw zawiera element w modnych lampartowych kolorach, uzupełniają go wyłącznie produkty jednobarwne.

Zestaw buty i torebka

Jak dobrać torebkę do butów - zalecenia

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, oto kilka dodatkowych wskazówek, jeśli chodzi o to, jak dobrać torebkę do butów:

  • W przypadku butów wykonanych ze skóry rzadkich zwierząt lub jej imitacji, a także butów ze wzorem lub haftem, najwłaściwsze jest wybranie torby w tym samym kolorze, ale w żadnym wypadku nie dokładnie z tego samego materiału.
  • Jeśli chodzi o to, jak dobrać torebkę do butów, to w przypadku butów w jasnym kolorze obowiązuje zasada „sygnalizacji świetlnej”: możesz dobrać do niej torbę w innym jasnym kolorze, najlepiej w kolorze, który jest już na twoich ubraniach.
  • Buty w podstawowych kolorach dopasowane są do torebek w dokładnie tym samym kolorze, ale z innego materiału. Na przykład czarne zamszowe buty i gładką skórzaną kopertówkę, bawełnianą białą torebkę i białe skórzane sandały.

Zestaw buty i torebka – o czym warto pamiętać

Komponując zestaw buty i torebka pamiętaj, że nie zaleca się dokładnego dopasowywania butów i akcesoriów ze skóry lakierowanej, ponieważ błyszczące materiały razem wyglądają wulgarnie. W przypadku czarno-białych butów odpowiednia jest torba w dowolnym jasnym kolorze, w przypadku brązu - w dowolnym pastelowym odcieniu. Zestaw buty i torebka nie może być tandetny. W przypadku butów z nadrukiem lamparta poszukaj solidnej torby w jednym z kolorów, które zawiera nadruk: czarnym, brązowym, beżowym, niebieskim itp.