Trendy przychodzą i odchodzą, ale nawet w ciągle zmieniającej się modzie damskiej istnieją ponadczasowe wartości. A jedną z nich są torby na zakupy.

Uniwersalna, ponadczasowa i elegancka torba na zakupy

Elegancka torba powinna być funkcjonalna i utrzymana w minimalistycznym stylu. Obfitość dekoracji, cekinów, haftów i cyrkonii okresowo staje się trendem, ale nigdy nie na długo. Co więcej, takie detale wymagają starannego doboru ubrań, aby torba była ciekawym, harmonijnym akcentem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest minimalistyczna elegancka torba na zakupy, gdzie główną ozdobą jest sam materiał. Skromny wystrój lub jego całkowity brak podkreśli piękno i jakość prawdziwej skóry.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto postawić na minimalizm. Wiele elementów dekoracyjnych wymaga specjalnej pielęgnacji, w przeciwnym razie torba szybko straci swój pierwotny wygląd. Minimalistyczna elegancka torba na zakupy wymaga jedynie przestrzegania podstawowych zasad pielęgnacji.

Trendem w tym sezonie są też torebki z pikowaną powierzchnią. To jeden z przykładów niebanalnej klasyki. Pikowana skórzana torba doda luksusu każdej stylizacji, czy to przysłowiowej małej czarnej, czy spodniom. Daje aurę wyrafinowania, francuskiego szyku.

Wytrzymała torba na zakupy na kółkach

Najnowszym trendem są torby na kółkach. Taka torba ma wiele zalet:

  • Nie obciążasz pleców, ramion i barków.
  • Nie musisz chodzić do sklepu kilka razy - wszystko, czego potrzebujesz, można zabrać za jednym zamachem.
  • Jest wygodna.

Torby na kółkach różnią się dziś rozmiarem, stylem, kolorami, niuansami wzorów. Taka torba na zakupy na kółkach powinna być doskonałej jakości i wysokiej wytrzymałości. Najlepiej wybrać koła silikonowe: są one bardziej odporne na zużycie, w przeciwieństwie do kół wykonanych z gumy czy tworzywa sztucznego. Najbardziej optymalna średnica wynosi od 12 do 18 cm.

Torba na zakupy powinna być wykonana z odpowiedniego materiału. Tkanina musi być wodoodporna. Należy również pamiętać, że torba powinna być łatwa do czyszczenia. Rączka musi być mocna, ciasno zszyta. Zwróć także uwagę na szwy. Oprócz tkaniny torby są również wykonane z tworzywa sztucznego.

torba na zakupy

Torba na zakupy materiałowa - rodzaje

Do tworzenia toreb wykorzystywane są tkaniny naturalne i syntetyczne, a także ogromna ilość akcesoriów i dekoracji. Torba na zakupy materiałowa jest noszona na ramieniu, ale też na pasku czy w dłoniach. Konstrukcję można wzmocnić solidnym dnem i sztywnymi ścianami. Rękojeści są zróżnicowane - skórzane, wiklinowe, drewniane, krótkie i długie.

Kluczowym elementem jest to, z jakiego materiału została zrobiona torba. Często jest to gabardyna. Materiał wykonany jest z delikatnej wełny merynosów, czasami dodawana jest bawełna i włókna syntetyczne. Stosuje się tu splot skośny. Z gabardyny szyte są lekkie torby, ubrania, tekstylia domowe, wykonywane są sztandary i flagi.

Kolejnym materiałem jest gobelin. To ciężka, masywna torba na zakupy materiałowa. Wzór powstaje poprzez jednoczesne przeplatanie nici wątku i osnowy. Im więcej nitek, tym grubsze płótno. Z reguły tkaniny gobelinowe nie wymagają kompleksowej pielęgnacji – nowoczesne tkaniny są impregnowane związkami ochronnymi. Torbę najlepiej czyścić na sucho. Jeśli zanieczyszczenie jest trwałe, umyj tylko obszar, który wymaga pielęgnacji.

Tkanina zamszowa jest sztucznym zamiennikiem rodzaju skóry naturalnej. Jest uważany za materiał przyjazny dla środowiska. Główną cechą jest miękkie krótkie włosie po wewnętrznej stronie i na wierzchu płótna. Zamsz jest wykonany z bawełny i jedwabiu. Najczęściej torebki damskie szyte są z zamszu. Materiał wygląda bardzo bogato, estetycznie i rzadko wymaga dodatkowej dekoracji.

Torba na zakupy z zamkiem z naturalnych materiałów

Popularnym wyborem jest płócienna torba na zakupy z zamkiem. Materiał składa się z dwóch warstw: wierzchniej (poliester/ nylon ) i dolnej ( poliester i bawełna). Ze względu na złożoną technologię produkcji i grubość, materiał jest niesamowicie mocny i gęsty. Podstawowe zalety to miękkość, odporność na zużycie, hydrofobowość.

Z kolei cordura jest uważana za rodzaj nylonu. Główną cechą jest specjalna struktura włókna, które jest cięte i dodatkowo skręcane, co zwiększa wytrzymałość materiału. Tkanina jest bardzo gruba, wytrzymała, często z powłoką poliuretanową i impregnacją hydrofobową. Cordura jest cztery razy trwalsza niż nylon. Taka torba na zakupy z zamkiem jest wytrzymała i odporna na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Ten materiał służy też do szycia specjalnych toreb i plecaków dla zawodowych myśliwych, wędkarzy, turystów.