Kupując torbę do pracy należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i jakość materiału, z którego jest wykonana. Dobrze dobrana torba będzie wygodna w użytkowaniu i wytrzymała.

Jaka torebka do pracy będzie odpowiednia?

Jeśli zastanawiasz się jaka torebka do pracy będzie odpowiednia, to przede wszystkim musi pomieścić laptopa, dokumenty, portfele i inne rzeczy osobiste. Jeśli stale musisz nosić przy sobie dużą ilość dokumentów, polecam wybrać teczkę: dokumenty można w niej posortować do przegródek. Różnica między teczką a torbą polega na rodzaju zapięcia: zamiast zamka ma metalowy zatrzask.

Teczka na dokumenty to świetna opcja dla tych, którzy nie noszą przy sobie laptopa. W przeciwieństwie do toreb biznesowych teczka jest lekka i otwiera się o 180 stopni. Jednak jaka torebka do pracy będzie wskazana, kiedy nosimy ze sobą tablet czy laptopa?

Torba na laptopa lub plecak jest przydatna, jeśli komputer musisz mieć zawsze pod ręką. W takiej torbie oprócz laptopa zmieści się niewielka ilość papierów i rzeczy osobistych. Dla tych, którzy często podróżują w podróże służbowe, odpowiedni może być biznesowy plecak transformatorowy. Na takim plecaku znajdują się paski, które można odpiąć - i staje się on torbą biznesową.

Torebka do pracy w biurze – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Oprócz cech zewnętrznych ważne jest określenie funkcjonalności produktu. Zastanów się, jak torba się otwiera, jaka powinna być gęstość jej stelaża, czy potrzebujesz paska na ramię, zewnętrznych kieszeni. Konieczne jest ustalenie, ile przegródek jest potrzebnych i czy potrzebne są uchwyty na przybory do pisania, telefon i okulary. Optymalnym rozwiązaniem jest wybierać modele z dużą ilością przegródek o różnych rozmiarach. Torebka do pracy w biurze powinna mieć sztywny stelaż. Takie modele dobrze zachowują swój kształt przez wiele lat oraz chronią dokumenty i urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Taka torebka do pracy w biurze dzięki wytrzymałej ramie wygląda schludnie, nawet kiedy jest w połowie pusta.

Torebka do pracy

Jakie są modne torebki do pracy?

Kupując torbę, wybierz odpowiedni materiał i sprawdź jakość wykonania. Klasyczną opcją jest torba biznesowa wykonana z gładkiej lub teksturowanej skóry. Możesz też zwrócić uwagę na laminowaną skórę lub zamsz. Modne torebki do pracy ze sztucznej skóry z czasem niszczeją. Pojawią się na nich zagniecenia, zadrapania, a rączki pękną od naprężeń. Na szczęście uszkodzenia w skórze naturalnej można naprawić.

Torby wykonane z materiałów tekstylnych – naturalnych lub syntetycznych – nie będą pasować do garnituru, ale będą harmonijnie komponować się z codziennymi ubraniami.

Kupując taką torebkę, należy dokładnie zbadać szwy od zewnątrz i od wewnątrz: nie powinno być pominiętych szwów i zauważalnej krzywizny linii szwu. Na centymetr muszą być co najmniej trzy szwy: w przeciwnym razie szew nie będzie w stanie wytrzymać obciążeń. Uchwyt powinien być przyszyty na wierzchu produktu – im więcej szwów, tym lepiej. Montaż uchwytu z dodatkowymi okuciami jest uważany za gorszej jakości.

Modne torebki do pracy powinny być wyposażone w mocne karabińczyki do paska. Sprawdź, czy zamki błyskawiczne łatwo się otwierają, czy na torbie nie ma żadnych wad.

Torebki do pracy skórzane – jak wybrać?

Nie należy ograniczać się do standardowych modeli toreb biznesowych - spójrz na teczki, plecaki, teczki na dokumenty i torby na laptopa. Przed zakupem oceń jakość szwów, wykończenia wnętrza, okucia, punkty mocowania uchwytów. Dobre torebki do pracy skórzane nie mają na zewnątrz i wewnątrz żadnych defektów. Określ minimalny rozmiar i objętość torby, zastanów się nad szczegółami: ile potrzebujesz przegródek, czy rama ma być sztywna.

Przede wszystkim jednak musisz pomyśleć o tym, jaki styl życia prowadzisz i co robisz na co dzień. Jeśli dojeżdżasz do pracy i parkujesz blisko swojego miejsca pracy, oznacza to, że możesz duże i pojemne torebki do pracy skórzane. Jeśli długo i często chodzisz lub korzystasz z transportu publicznego, będziesz potrzebować lżejszej i wygodniejszej torebki. Dodatkowo torebka musi mieć dobre i mocne zapięcie, aby nikt nie mógł jej otworzyć w zatłoczonym transporcie. Jeśli często chodzisz na zakupy, to torba crossover będzie doskonałą opcją pod względem wygody i praktyczności.

Dla blogerek dobrze sprawdzi się torebka, które zmieści laptopa, notatnik, długopisy, ładowarkę, a także przedmioty osobiste. To samo dotyczy dziennikarek i pracowników biurowych. Dla kobiet, które preferują surowy styl biznesowy, odpowiednia jest dobrej jakości torba strukturalna. Jeśli wolisz styl swobodny, wyściełana torebka jest dużo lepszym wyborem.