Torebka ręcznie robiona, wykonywana jest najczęściej na zamówienie klienta. Takie torebki są cenione, za oryginalność, indywidualny styl.

Torebki ręcznie robione – czym są?

Torebki ręcznie robione wyróżniają się praktycznością i wygodą: kształt, rozmiar, szerokość i długość paska, ilość przegródek oraz ich umiejscowienie można wykonać według własnego uznania. Takie produkty tworzą rzemieślnicy lub wybitni projektanci. Torebki ręcznie robione można tworzyć z różnych materiałów (co jest niemożliwe przy zakupie w zwykłym sklepie). Oryginalne detale dekoracyjne pomogą podkreślić oryginalność produktu.

Ręcznie robione torby są droższe od zwykłych toreb fabrycznych. Wynika to z niepowtarzalności kreacji oraz z nakładu dużej ilości czasu i wysiłku. Cena kształtuje się pod wpływem takich czynników:

 • Rodzaj, jakość i koszt materiału do produkcji.
 • Model.
 • Czas potrzebny na stworzenie.
 • Jakość i cena okuć.
 • Rozmiar.
 • Technologia produkcji.

Im droższe materiały, im bardziej znane nazwisko rzemieślnika, tym wyższa cena produktu. Na przykład istnieją modele premium stworzone przy użyciu autorskiej technologii z wysokiej jakości włoskiej skóry przy użyciu drogich markowych akcesoriów. Ponadto za model wykonany na zamówienie będziesz musiała zapłacić więcej.

Torebki Handmade – z czego się je robi?

W zależności od materiału, ręcznie robione torebki są produkowane ze skóry, zamszu, jeansu, bawełny, a nawet filcu. Najbardziej prestiżowym i powszechnym materiałem jest skóra. Torebki Handmade skórzane są zawsze modne i wyglądają na drogie. W zależności od rodzaju torebki handmade nosi się w dłoni (teczki), pod pachą lub na nadgarstku, barku, przy łokciu, na plecach.

Wskazane jest kupowanie torebek ręcznie robionych w butikach. Jednak jeśli nie stać cię na zakup takiej torebki, to możesz skorzystać z oferty rzemieślników. Ciekawe modele sprzedawane są również przez amatorów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sama torebka powinna być:

 • Przestronna.
 • Kompaktowa.
 • Dopasowany do twojej garderoby.
 • Praktyczna (posiada wystarczającą ilość kieszeni i przegródek).
 • Wykonana z wysokiej jakości materiału.

Zanim kupisz lub zamówisz produkt, musisz sprawdzić u sprzedawcy rodzaj materiału i technikę wykonania.

Torebka handmade

Jakie zalety mają torebki ręcznie szyte?

Torebki ręcznie szyte, to wyjątkowy i niepowtarzalny element garderoby. Wynika to z faktu, że są one produkowane przez rzemieślnika, a nie maszynę. Ręcznie robione torby są produkowane przez rzemieślników, którzy kochają swoją pracę i poświęcają niesamowitą ilość czasu na każdy najmniejszy szczegół, od doboru materiałów po szycie i wstawianie ozdób.

Za każdą ręcznie robioną torbą, poza rzemieślnikiem, stoją projektanci, którzy tworzą unikalny produkt, inny od wszystkich pozostałych. Dlatego torebki ręcznie szyte są również idealnym prezentem. To wyjątkowe przedmioty na wyjątkowy dzień urodzin czy jako prezent na ślub.

Ręcznie szyte torby – jak rozpoznać ich jakość?

Kupując ręcznie szyte torby, najlepiej udać się do zaufanych sklepów, które gwarantują, że są one w całości wykonane ręcznie z wysokiej jakości materiałów i sprzedawane po uczciwej cenie. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz ręcznie robione produkty wyprodukowane przez określonego rzemieślnika, pamiętaj, że muszą one posiadać odpowiedni certyfikat. Szczególnie popularne są ręcznie szyte torby wykonane we Włoszech. Powinny się one cechować:

 • Produkcja prowadzona we Włoszech.
 • Surowce i półprodukty od krajowych dostawców.
 • Wykonywane ręcznie.

Szczególnym przykładem są torby skórzane. Jednak jak rozpoznać, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem? Taka torba pachnie charakterystycznym zapachem skóry, który każdy, nawet niedoświadczony klient czy klientka, potrafi odróżnić od zapachu plastiku. Tekstura i dotyk prawdziwej skóry jest zupełnie inny, gładszy w porównaniu ze sztuczną skórą. Zazwyczaj kolor torebek skórzanych nie jest idealnie jednorodny, a w przypadku toreb ręcznie robionych kolor może różnić się również drobnymi detalami, takimi jak lamówki, szwy i elementy dekoracyjne.

Jeśli w masowej produkcji toreb najczęściej stosuje się skórę lub ekoskórę, to ręcznie robione produkty można tworzyć z niemal dowolnych dostępnych materiałów. Największą popularnością cieszą się ręcznie robione skórzane torby. Skóra naturalna ma przyjemną fakturę i miękkość, dzięki czemu można z niej uszyć torebki w dowolnym stylu. Wysokiej jakości skórzana torba dobrze zachowa swój kształt, a z biegiem czasu nie straci na atrakcyjności, ale stanie się bardziej vintage.

Eko torby są teraz w modzie. Dbanie o planetę i jej stan ekologiczny zależy od każdego z nas. Eko-torby z tkaniny są pojemne i wytrzymują duży ciężar. Woreczki tekstylne są łatwe w pielęgnacji, ponieważ, wystarczy je wyprać ręcznie. Kosztują znacznie mniej niż skórzane, więc każda z nas może sobie pozwolić na torbę z tkaniny. Akcesoria tekstylne są odpowiednie zarówno dla młodych dziewcząt, jak i dorosłych kobiet.