Torebka jest najbardziej kobiecym akcesorium. W szafie wielu kobiet można znaleźć mnóstwo torebek różniących się materiałem, z którego je wykonano, kolorem, wielkością i przeznaczeniem. Dzięki temu panie dobierać torebki stosownie do okoliczności, ale także do stroju. Jeśli chodzi o materiały wykorzystywane do produkcji torebek to są one niezwykle dzisiaj różnorodne. Panie mogą wybierać spośród torebek skórzanych i tekstylnych. Hitem od lat są też torebki zamszowe. Są one bardzo efektowne. Wystarczy poświęcić trochę czasu na ich pielęgnację, aby zachowały swoje walory wizualne przez naprawdę bardzo długi czas. Swoje najlepsze lata torebki te przeżywały w latach 70. XX wieku. Moda lubi jednak powracać, zamszowe torebki znów więc wkradły się w łaski projektantów. Do swojej garderoby chętnie też zaprasza je coraz więcej kobiet.

Jak powstaje zamsz?

Zamsz to jeden z rodzajów skóry zwierzęcej. Jego nazwa pochodzi z języka niemieckiego. Jest spolszczoną wersją słowa „Sämisch”. Powstaje na skutek obrobienia mizdry, która jest zewnętrzną stroną skóry. Cechą charakterystyczną zamszu jest meszek na jego powierzchni. W efekcie przypomina on zwierzęce włosie. Skóra używana do produkcji zamszu może pochodzić z różnych zwierząt: saren, owiec, jeleni, kóz. Garbowanie skór, z których powstanie zamsz zawsze odbywa się metodą beztłuszczową. Zamsze jest materiałem bardzo delikatnym, przyjemnym i miłym w dotyku. Najczęściej wykorzystywany jest do produkcji obuwia, rękawiczek, wierzchniej odzieży, ściereczek do czyszczenia okularów oraz oczywiście do wyrobu damskich torebek. Obecnie wyrabiany jest nie tylko prawdziwy, ale także sztuczny zamsz. Przypomina on ten naturalny. Naturalny zamsz najczęściej występuje w odcieniu żółtokremowym lub brązowym, nadaje się jednak do barwienia. Oznacza to, że panie, które interesują torebki zamszowe mogą je kupić także w wielu innych kolorach.

Do jakiego stylu pasują zamszowe torebki?

Zamsz jest nie tylko miły w dotyku. Do jego zalet wypada zaliczyć także łatwość obróbki. Dzięki temu może on zostać wykorzystany do uszycia torebek na różne okazje, w różnych kształtach i wielkościach. Bardzo popularne torebki damskie zamszowe to między innymi listonoszki. Można z niego szyć także torebki worki, a nawet kopertówki. Do wykonania wszystkich tych torebek producenci wykorzystują zarówno prawdziwy, jak i sztuczny zamsz. Z zamszu można wykonać wiele atrakcyjnych ozdób do torebek. Zamszowe torebki bardzo często ozdobione są więc chwostami. Doskonale wpisują się one w styl boho. Zamszowej torebki nie może też zabraknąć w szafie pań, które lubią styl country. Co więcej, zamszowe, pojemne torebki odnajdą się także w zestawach w stylu glamour. Zamsz dobrze bowiem wygląda w towarzystwie łańcuszków, dżetów, cyrkonii, pereł, złota i srebra.

Zamszowa torebka damska

Jak dbać o zamszowe torebki?

Każda kobieta, która kupuje sobie nową torebkę, z pewnością chciałaby, aby zachowała swój efektowny wygląd przez długi czas. Zamszowe torebki damskie mogą przetrwać w niemal idealnym stanie przez naprawdę długi czas. Trzeba jednak trochę o nie zadbać. Zabrudzenia z zamszowej torebki najlepiej jest usuwać na sucho, zamsz nie lubi bowiem wilgoci. Można je wyszczotkować zwykłą miękką szczoteczką, użyć gumki do ścierania, a nawet skórki od chleba. Do oczyszczenia zamszowej torebki można też użyć specjalnych preparatów, które są dostępne w większości sklepów obuwniczych czy ze skórzanymi akcesoriami. Zamsz nie lubi zbytnio nie tylko wody, ale także słońca. Wykonaną z zamszu torebkę warto więc przechowywać w płóciennym worku. Niektórzy producenci taki worek dołączają do torebki gratis.

Jak nosić zamszowe torebki?

Zamszowe torebki są bardzo zróżnicowane pod względem wielkości. Mogą więc był małe, duże albo średnie. Dzięki temu każda kobieta może wybrać tę, która spełni wszystkie jej oczekiwania i potrzeby. Zamszowe torebki mogą być nie tylko na pasku czy na łańcuszku. Wiele modeli to torebki do noszenia w ręku. Ku większej wygodzie przedstawicielek płci pięknej niektórzy projektanci wyposażają te torebki nie tylko w uchwyt, ale także w pasek albo łańcuszek. Panie mogą je więc nosić w różny sposób. Wybrać ten, który w danym momencie jest dla nich najbardziej wygodny. Zamszowe torebki są dodatkiem odpowiednim dla każdej kobiety niezależnie od tego, ile ma ona lat. Świetnie prezentują się w połączeniu ze spódnicami, sukienkami i spodniami. Można je wykorzystać je w stylizacjach przez cały rok. Te w jasnych odcieniach sprawdzają się w sezonie wiosenno-letnim, te w ciemniejszych można nosić w pozostałe pory roku.