Torebka jest integralną częścią nowoczesnego kobiecego wizerunku. Co więcej, może zarówno w sensie funkcjonalnym, jak i kompletnym uzupełniać styl (jeśli wybierzesz odpowiednią torebkę do stylu sukienki i figury).

Mini torebka na telefon – trend na nowy sezon

Czy jest to duża torba, czy też mini torebka na telefon i klucze, najważniejsze jest aby dobrać ją do swojej sylwetki. Dziewczęta niskiego wzrostu powinny wybierać torebki małych rozmiarów. Duża torba i niski wzrost tworzy niepotrzebny kontrast. Duże shopperki, czy ogromna torba na zakupy, sprawi, że kobieta będzie wizualnie jeszcze mniejsza. Zazwyczaj torby dla szczupłych kobiet o niskim wzroście powinny mieć nie więcej niż 20 cm szerokości i mniej więcej taką samą wysokość. Jeśli jesteś kobietą o apetycznych kształtach, możesz wziąć torebkę większą, gdzieś do 25-28 cm szerokości/wysokości.

Mini torebka na telefon na ramię jest wskazana dla niskich kobiet, ale ważne jest, aby pasek lub łańcuszek nie był zbyt długi, znacznie poniżej bioder. W takim przypadku modele na łańcuszkach są świetną opcją, ponieważ łańcuch można skrócić według swoich potrzeb. Wysokie dziewczyny o szczupłej sylwetce również nie powinny nosić nieporęcznych dużych toreb.

Pulchne, wysokie panie mogą sobie pozwolić na prawie wszystko. Nie należy jednak w tym przypadku wybierać miniaturowych zbyt małych torebek.

Torebki na telefon – jaki model wybrać na co dzień

Oczywiście najlepsze są designerskie torebki na telefon. Niestety nie każda z nas może sobie na nie pozwolić. Zresztą oryginalna droga torba Chanel 2.55 w przypadku dziewczyny jadącej miejskim autobusem wygląda dziwnie. Niemniej jednak torebka powinna być najdroższą częścią twojej stylizacji. Wybierz model, który jest mniej więcej trzy razy droższy niż twoje ubrania. Dzięki temu twoja stylizacja będzie wyglądała harmonijnie, drogo i stylowo.

Aby torba nie wyglądała tandetnie, musisz uważnie obejrzeć okucia. Im są mniejsze, tym lepiej. Jeśli jest duże, musi być wysokiej jakości i drogie. Unikaj torebek z logo, zwłaszcza tych z masowych sieci handlowych. Wskazane jest, aby nie kupować nawet drogich modeli z logo. A jeszcze lepiej nie wybierać najpopularniejszych modeli, zwłaszcza ze średniej półki cenowej.

Pamiętaj, że jeśli musisz nosić ze sobą dość dużą ilość rzeczy, to torba powinna charakteryzować się maksymalną ergonomią. Zasada jest taka: im więcej kieszeni, tym lepiej.

Nie ma jednej torebki na telefon na każdą okazję. Jeśli potrzebujesz zabrać ze sobą torbę do pracy, ale wieczorem będziesz miała romantyczną randkę, to przygotuj dwie oddzielne torebki na poszczególne spotkania.

Nie zapomnij: torebka na co dzień powinna mieć wystarczająco szeroki pasek, jeśli zamierzasz nosić ją na ramieniu, lub masywne, wysokiej jakości uchwyty. W przeciwnym razie noszenie jej będzie po prostu niewygodne.

Mini torebka na telefon i portfel

Portfel torebka 2w1 – mniej torebek w szafie

Ile toreb kobieta powinna mieć w swojej szafie i jakie? Jest jedna cenna zasada: torebek nigdy za wiele, choć możesz zredukować ich liczbę, kupując model portfel torebka 2w1. Jednak nie noś ze sobą tej samej torebki przez wiele miesięcy, nawet jeśli jest niesamowicie wygodna, wysokiej jakości i piękna. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na kupowanie lub przechowywanie dużej ilości torebek, kup dwie, najlepiej trzy, które pasują do większości twoich stylizacji. Sprawdzi się też wspomniana portfel torebka 2w1.

Torebka listonoszka na telefon – wygoda na co dzień

Torebka listonoszka na telefon jest jedną z najpojemniejszych torebek tego typu. Zmieścisz w niej nich kosmetyczkę, niezbędne rzeczy do pracy, a nawet składaną małą kurtkę i parasol. Co więcej, z reguły tego typu torby są zwykle wyposażone w dobre zapięcie, dzięki któremu torebka listonoszka na telefon nie otworzy się, nawet jeśli przypadkowo spadnie na podłogę i się przewróci. Aby podjąć właściwą decyzję w zakresie wyboru torebki, zapamiętaj więc prostych zasad dotyczących zakupu toreb:

  • Przyjrzyj się bliżej szwom na produkcie, powinny być wykonane równomiernie, bez zniekształceń, nic nie powinno odstawać ani wychodzić.
  • Drogie przedmioty zwykle nie mają zbyt wielu akcesoriów, nie są pełne ogromnej ilości dżetów, koralików i innych jasnych bibelotów.
  • Modele wysokiej jakości mają zwykle numer, który można znaleźć w wewnętrznej kieszeni.
  • Dobre torby są wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie rysuje i nie ściera. Możesz to dość łatwo sprawdzić, przesuwając krawędź gwoździa po materiale produktu. Jeśli pojawiło się wgniecenie, to masz rękach tanią podróbkę drogiej torby.
  • Jeśli na torbie znajduje się haft, wyboru należy dokonać tak ostrożnie, jak to możliwe. Wszystkie nitki muszą być schowane w środku, a z niewłaściwej strony nie powinno być widać odwrotnej strony haftu.