Miękka torba filcowa jest coraz chętniej wykorzystywana przez projektantów. Torby wykonane z tego materiału, sprawdzają się jako ciekawy dodatek do oryginalnych stylizacji i są chętnie wykorzystywane przez projektantów.

Torebka filcowa damska – cechy filcu

Panie, które cenią sobie oryginalne dodatki do garderoby, z pewnością powinny zwrócić uwagę na lekkie i wygodne torby wykonane z filcowej tkaniny. Pozyskuje się go poprzez filcowanie puchu królików, zajęcy lub kóz. Czasami do masy wełnianej dodaje się odpady futrzane lub niektóre włókna chemiczne. Torebka filcowa damska to świetny dodatek do stylizacji w każdym stylu. Posiada szereg zalet:

  • Duży wybór kolorów - producenci tkanin filcowych farbują je w modnych odcieniach.
  • Oryginalność.
  • Filc jest lekki, łatwy w pielęgnacji.
  • Torebka filcowa damska może przez długi czas zachować swój pierwotny wygląd, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana.

Torba filcowa na zamek - plusy i minusy filcu

Tkanina filcowa jest w tym sezonie poszukiwana przez popularne marki. Zakres jego zastosowania znacznie się rozszerzył i nie ogranicza się już tylko do produkcji odzieży. Łatwość obróbki filcu pozwala na samodzielne wykonanie prostych modeli toreb. Do zalet tkaniny filcowej należy zaliczyć fakt, że nie wymaga dodatkowej obróbki. Kolorystyka tkaniny jest dwustronna. Produkty filcowe są łatwe w pielęgnacji, a także popularne. Modna torba filcowa na zamek była obecna na wybiegach wielu projektantów mody.

Jednak jak każda tkanina, także filc m swoje wady. Przy nieodpowiednim praniu materiał filcowy może się skurczyć. Filc jest jednocześnie tkaniną miękką. Dlatego torba filcowa na zamek, jeśli nie zostanie odpowiednio uszyta, może ulec deformacji.

Wydawać by się też mogło, że torba z tkaniny filcowej może mieć tylko bardzo prosty kształt – kwadratowy lub prostokątny. Jednak wiele nowoczesnych torebek, uszytych jest na podstawie modeli z kolekcji znanych projektantów.

W modzie są zwłaszcza torby o nietypowym kształcie, podobne do małego koszyczka. U dołu są zwężone, a przednia część jest zwykle ozdobiona dużymi kwiatami wykonanymi z kolorowego filcu lub jasnymi satynowymi wstążkami. Torebki są najbardziej odpowiednie dla młodych kobiet.

Torebka filcowa listonoszka

Torebka filcowa listonoszka i naramienna

Małe eleganckie kopertówki wykonane z filcu, mają najczęściej wydłużony prostokątny kształt. Produkuje się je z przedłużonymi paskami. Niektóre mogą mieć uchwyt łańcuchowy. Są w stanie harmonijnie dopasować się do wielu eleganckich lub odświętnych stylizacji, zdobią je różne filcowe wzory, skóra lub wstążkowe kwiaty. Kopertówki z metalowymi elementami w postaci guzików, łańcuszków i akcesoriów wyglądają dość oryginalnie.

Torebka filcowa listonoszka ma najprostszy fason. Przypominają torbę, której górna część jest sznurowana. Skórzane paski mogą służyć jako uchwyty. Niekiedy torebka filcowa listonoszka przypomina modele naramienne. To modele torebek, z paskiem, który można przerzucić przez ramię. Ich najważniejszą zaletą jest swoboda ruchów. Poza tym są bardzo piękne. Posiadają kieszenie - zewnętrzne lub wewnętrzne. Są zamykane specjalnym zamkiem z guzikiem lub magnesem. W modelach filcowych często stosuje się skórzane podszewki z figurami i ozdobne nity.

Projektanci lubią wykorzystywać wiele materiałów podczas tworzenia produktów. Najciekawsze jest połączenie filcu ze skórą. Ten zabieg jest często stosowany w przypadku pasków, elementów ozdobnych czy aplikacji. Metalowe okucia i karabińczyki podkreślają wszystkie zalety produktu.

Torba filcowa duża – do jakiej stylizacji się nadaje?

Z wykorzystaniem miękkiej filcowej torby możesz tworzyć urocze i pełne wdzięku stylizacje. Torba filcowa duża doskonale wpasuje się w casualowy look, a także na nieformalne spotkanie czy nawet do pracy. Dobierz do niej buty, których kolor i faktura będą pasować do akcesoriów. U szczytu popularności dziś kwadratowe beżowe torby. Z kolei jasne, odcienie są łączone zarówno z bardziej nasyconymi kolorami, jak i białym, krystalicznie czystym odcieniem.

Torba filcowa duża w odważnym kolorze będzie pasować do długiej spódnicy w odcieniu jasnej czekolady. Żółto-beżowa torba filcowa będzie wyglądać świetnie, jeśli do takiej kokardki dobierzesz odpowiednie buty i lekki beret z dzianiny. Możesz też do tego włożyć karmelowy żakiet i mleczny lub kremowy golf.

Pamiętaj, tylko aby nie wypełniać filcowej torby ciężkimi rzeczami i nie przeciążać jej. Może się wtedy rozciągnąć. Ostrożne podejście i staranne użytkowanie sprawią, że torebka z filcu zachowa swoją pierwotną formę przez długi czas.