Noszenie ubrań i dodatków z kolekcji znanych projektantów mody to od dawna sprawdzony sposób na to, aby prezentować się dobrze. W niektórych przypadkach samo nazwisko znanego projektanta sprawia, że dany produkt z automatu staje się bardzo luksusowy i pożądany. Na przestrzeni dekad żyło wielu słynnych projektantów, którzy wyznaczyli w modzie nowe standardy i wpłynęli na sposób ubierania się milionów ludzi na całym świecie. Dziś produkty reklamowane ich nazwiskami nadal cieszą się ogromną popularnością.

Doskonałym przykładem są tu torebki Karl Lagerfeld, uwielbiane przez miłośniczki dobrego i zarazem oryginalnego stylu. Langerfeld jest jednym z najbardziej znanych projektantów mody europejskiej XX wieku. Powszechnie uznaje się go za jednego z ludzi, którzy dosłownie ukształtowali nasze pojęcie o nowoczesnej modzie i którzy mieli ogromny wpływ na to, jak każdy z nas ubiera się dziś na co dzień. Same torebki Karl Lagerfeld są doskonałym przykładem na to, jak nietuzinkowe pomysły miał ten projektant i jak w ciekawy sposób potrafił łączyć klasyczną elegancję z oryginalnością.

Kim był Karl Lagerfeld?

Torebki damskie Karl Lagerfeld są równie ciekawe jak i sama biografia tego projektanta. Lagerfeld urodził się prawdopodobnie w 1933 roku w Hamburgu. Sam projektant już pod koniec życia podawał za datę swoich urodził rok 1938, choć niektóre dokumenty potwierdzają tę pierwszą datę. Lagenfeld przyznał kiedyś, że nie zna swojej prawdziwej daty urodzin.

Nie do końca znana jest również tożsamość jego ojca. Niektórzy twierdzą, że pochodził on z rosyjskiego Dalekiego Wschodu; sam projektant uważał z kolei, że był on Szwedem. Jeszcze inne źródła podają, że był Niemcem. Na pewno jednak jego matka była rodowitą Niemką pochodzącą z Berlina, a sam Lagerfeld urodził i wychowywał się w Niemczech. Niektóre torebki damskie Karl Lagerfeld swoim wyglądem doskonale pasują do wielu tajemnic i niejasności, jakie wyrosły wokół tej postaci. Wiadomo też, że jako dziecko przejawiał duże zainteresowanie sztuką. Jego rodzinie w udało się również w znacznym stopniu uchronić przed zniszczeniami i nieszczęściem II wojny światowej.

Po wojnie przeniósł się z matką do Paryża, gdzie wkrótce rozpoczęła się jego kariera w świecie mody. Przełomem był dla niego rok 1955, w którym udało mu się wygrać prestiżowy konkurs dla projektantów. Prawie całą następną dekadę spędził pracując dla różnych słynnych domów mody we Francji. Stopniowo wyrabiał sobie opinię bardzo błyskotliwego i kreatywnego projektanta.

W latach 60 na krótko opuścił świat mody i poświęcił się studiom nad sztuką. Szybko jednak wrócił do swojej kariery. W latach 70 był już uznanym międzynarodowo projektantem, a jego kolekcje cieszyły się wielką popularnością.

Dziś prawdopodobnie najbardziej kojarzony jest z wieloletnią współpracą z domem mody Chanel, założonym przez legendarną projektantkę Coco Chanel. W kolejnych dekadach stworzył mnóstwo znanych kolekcji. Współpracował też z popularnymi markami takimi jak H&M, a nawet z Coca - Colą jako projektant butelek.

Lagerfeld praktycznie do końca życia pozostawał aktywny zawodowo. Zmarł w lutym 2019 roku po długiej chorobie. Miał 85 lat.

Damska torebka Karl Lagerfeld

Torebki Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld torebki należą do najbardziej rozpoznawalnych produktów, które były przez niego projektowane. Lagerfeld jest uznawany za jeden z największych autorytetów w dziedzinie damskiej mody.

Styl Lagerfelda to przede wszystkim ogromna elegancja. Karl Lagerfeld torebki są w większości minimalistyczne i doskonale dopasowane do współczesnej tendencji do prostoty. Sam projektant zwykł stosować w swoim kolorze dominujący kolor czarny. To samo możemy zobaczyć w jego torebkach. Karl Lagerfeld torebki damskie są jednak dużo bardziej zróżnicowane. W kolekcji tego projektanta znajdziemy również większe modele, jak również i takie, w których dominują inne kolory.

Lagerfeld bez wątpienia był jednym z największych wizjonerów w świecie mody XX wieku. Dziś Karl Lagerfeld torebki damskie są doskonałym przykładem na to, jak postać ta wpłynęła na nasze postrzeganie ubioru. Jego zamiłowanie do prostoty, stonowanych kolorów i pewnej tajemniczości nadal znajdują odzwierciedlenie w jego produktach. Torebki te są fantastyczną propozycją dla wszystkich kobiet, które szukają eleganckich i stylowych dodatków do ubioru, zwłaszcza na oficjalne okazje. Nazwisko tego projektanta samo w sobie stanowi markę, po którą warto sięgać. Nie ma wątpliwości, że wyznaczone przez niego trendy i kierunki w świecie mody będą aktualne przez bardzo długi czas.