Kiedy młody Louis Vuitton miał szesnaście lat, podjął decyzję, aby zmienić nie tylko swoje życie, ale także życie swoich synów i potomków: postanowił zająć się produkcją kufrów podróżnych i walizek. Dziś produkty sygnowane Louis Vuitton są wysoko cenione przez konsumentów.

Louis Vuitton torebki – historia powstania

W 1837 roku 16-letni Louis Vuitton dotarł pieszo do Paryża, gdzie dostał pracę jako praktykant. Louis Vuitton bardzo szybko stał się mistrzem w tworzeniu kuferków w paryskim atelier pana Marechala. To zapoczątkowało działalność Vuittona, jego karierę w rękodziele, wymagającym specjalnych umiejętności tworzenia kufrów, a później walizek. Po 17 latach powstał pierwszy warsztat Louis Vuitton. Torebki od początku były pasją początkującego projektanta.

Ze względu na sukces, dom Louis Vuitton został zmuszony do zwiększenia produkcji. W związku z tym w 1859 roku otwarto warsztat w Asnières. Warsztat, położony na północny wschód od Paryża, początkowo zatrudniał tylko 20 pracowników. W 1900 roku było ich już około 100, a w 1914 ich liczba osiągnęła 225. Stary warsztat jest czynny do dziś i tworzy produkty sygnowane przez Louis Vuitton. Torebki, a także galanteria skórzana innego rodzaju od lat jest produkowana dla klientów na całym świecie.

Najsłynniejsza torebka z Louis Vuitton

Od ponad dwudziestu lat torebka z Louis Vuitton jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Ale w rzeczywistości model, który stał się klasykiem w świecie torebek, może pochwalić się znacznie dłuższą historią. Przodkowie torby Alma pojawili się pod koniec XIX wieku.

Model ten, wytwarzany od 1992, stał się symbolem elegancji, a jego wyglądu nie da się pomylić z żadnym innym modelem. Skóra Épi we wszystkich odcieniach, wzór Damier nadający szczególnie graficzny wygląd oraz błyszczący połysk lakierowanej skóry Monogram Vernis sprawiają, że ta torba wyróżnia się wśród produktów tego typu. Torebka z Louis Vitton występuje w wielu wersjach, od miniaturowej BB do wersji XXL.

Alma jest modelem Domu, prezentowanym w największej liczbie odmian. Ten trend jest nadal żywy: na przykład Nicolas Ghesquière stworzył ostatnio wersję z czerwonym monogramem na czarnym tle. Jednocześnie model pozostaje idealną torbą, ponadczasową i modną.

Louis Vuitton

Czym wyróżnia się torebka na ramię Louis Vuitton?

Od ponad 150 lat znana na całym świecie marka Louis Vuitton zachwyca nowymi produktami. Najnowsze kolekcje stają się kolejnym ucieleśnieniem fantazji. Wierni fani tej marki wiedzą, że marka ta nigdy nie trzyma się żadnych utartych schematów, wszystkie kolekcje wyróżnia różnorodność, utrzymana w jednym charakterystycznym stylu. Torebka na ramię Louis Vuitton wykonana jest zawsze i wyłącznie z naturalnych materiałów: skóry, a także wszelkiego rodzaju tkanin. Wyróżniają się funkcjonalnością i praktycznością.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że torebka na ramię Louis Vuitton wygląda trochę niestandardowo, wyzywająco. Mimo pozornej ekscentryczności i obfitości rozmaitych dodatkowych akcesoriów nie ma tu wrażenia zamętu i nadmiaru. Zwięzłość, funkcjonalność i praktyczność - to główne zasady, na których opiera się filozofia LV. Właśnie za to produkty Louis Vuitton są kochane przez licznych odbiorców.

Po czym poznać oryginalną torebkę Louis Vuitton i odróżnić ją od podróbki?

Trzymając torbę w dłoniach, dokładnie obejrzyj ją ze wszystkich stron. Oryginalna torba Louis Vuitton powinna wyglądać idealnie: z mocnymi i symetrycznymi uchwytami, gładkim kształtem, nienagannymi detalami, pokrowcem, pudełkiem itp. To po czym poznać oryginalną torebkę Louis Vuitton, to jakość wykonania. Jeśli od razu rzucają ci się w oczy głębokie fałdy, dziwne proporcje i niedoskonały wygląd, to masz do czynienia z podróbką.

To po czym poznać oryginalną torebkę Louis Vuitton, to cena. W sklepach nie ma zniżek na produkty Louis Vuitton. Jeśli widzisz witrynę z wyprzedażą lub sprzedawca przekonuje cię, że kupił torebkę po okazyjnej cenie, jest to oszustwo. Nawet używana torba nie może być dużo tańsza od oryginału, więc sprawdź ceny starych modeli na platformach odsprzedaży.

Innym dobrym sposobem na odróżnienie fałszywej torby Louis Vuitton jest otwarcie oficjalnej strony internetowej firmy, znalezienie modelu i dokładne obejrzenie go ze wszystkich stron, powiększając zdjęcie. Wszelkie znaczące odchylenia można uznać za potwierdzenie, że jest to podróbka. Dodatkowo w niektórych miejscach (np. w miejscu mocowania rączek do torebki) wzdłuż górnej części języka powinno znajdować się 3 lub 5 oczek, w zależności od modelu. W oryginale każdy ze ściegów jest wykonany pod niewielkim kątem.